"Bu seçim ayakkabı kutusundaki dolarlarla, cebinde harçlık olmayan babaların seçimidir"

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Bu seçim, ayakkabı kutusundaki dolarlarla, cebinde harçlık olmayan babaların seçimidir." dedi.

CHP'li Muharrem İnce, seçim bürosu açılışı için geldiği Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Muharrem İnce'ye, CHP Zonguldak milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Ali İhsan Köktürk eşlik etti. İnce, burada yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin ekonomisinin iyi olmadığını, gelecek günlerde daha büyük sıkıntılar yaşanacağını söyledi. İnce, özgürlüklerin kısıtlandığını, hukuk düzenine darbe indirildiğini, internetin yasaklandığını, trübünlerde tezahüratlara müdahale edildiğini ileri sürerek, bunların AB başta olmak üzere dış dünyada ibretle takip edildiğini kaydetti.

Özgür dünyanın, çağdaş demokrat dünyanın kaygıyla izlediği bir Türkiye olduğunu belirten Muharrem İnce, şunları söyledi:

"Bu, Türkiye'nin ekonomisine de darbe vuracaktır, güvenliğine de darbe vuracaktır. Türkiye'nin başına büyük dertler açacaktır. Türkiye'nin, Suriye konusuda pek çok uluslararası arenada, Birleşmiş Milletler'de başını belaya sokacağını hep birlikte göreceğiz. İnşallah bu yanlışlardan hükümet vazgeçer. İnşallah millet oylarıyla bu yanlışların yapılmasına 'dur' der. Biz insanlarımızın mutlu olmasını, varlık içerisinde olmasını, özgür biçimde yaşamasını isteriz. İşletmelerin karlı olmasını isteriz. Onların mahçup olmasını istemeyiz. Onlara Allah bol kazanç versin isteriz. Ekonomimizin düzgün olmasını isteriz. Bu seçim ayakkabı kutusundaki dolarlarla, cebinde harçlık olmayan babaların seçimidir."

Biz sana "sucuk müdürü" diyor muyuz?
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Devrek'te partisinin seçim bürosunun açılışında konuştu. Muharrem İnce, 30 Mart'ta sadece belediye seçimleri yapılmayacağını, ayakkabı kutularının oylanacağını söyledi. Başbakan Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "genel müdür" demesine cevap veren İnce, "ODTÜ'lü öğrenciye 'terörist' diyeceksin, MHP'ye 'yavru muhalefet' diyeceksin, CHP'ye 'cibilliyetsiz' diyeceksin, doktora 'iğne yapmasını bilmez' diyeceksin, öğretmene 'bütün yaz yatıyorlar' diyeceksin, Genel Başkanımıza 'muhalefetin genel müdürü' diyeceksin. Genel Başkanımız terbiyesinden ona cevap vermiyor. Ona ben cevap vereyim. SGK'nın Genel Müdürlüğünü yaptığı için 'CHP'nin Genel Müdürü' diyor. Sen de sucuk fabrikasında sucuk müdürüydün. Biz sana 'sucuk müdürü' diyor muyuz? Diyelim mi illa" diye konuştu.

"Diktatör oldular"
İktidarın her konuda yalan söylediğini savunan Muharrem İnce, şöyle konuştu:

"Bunlar vatandaşın sorununa 'bakan kör', millete de 'diktatör' oldular. Bunların ne insanlığı insanlık, ne Müslümanlığı Müslümanlık. Sen benim partimin Genel Başkanı'na genel müdür diyeceğine Halk Bankası Genel Müdürü'nün 4.5 milyon dolarının hesabını vereceksin önce. Müslümanlığı bunlardan öğrenecek değiliz. Allah'a şükür kâlû belâdan beri Müslümanız. Zaten Müslümanlar ikiye ayrılıyor: Bir bizim gibi kâlû belâdan beri Müslüman olanlar, bir de Tayyip'ten sonra Müslüman olanlar çıktı başımıza. Biz bunlara meydan okuyacağız hep birlikte."

İnsanların talimatlarla cezaevlerine atıldığını ifade eden Muharrem İnce, "Gün ola harman ola. Ne ekersen onu biçersin merak etme. Bak Tayyip Erdoğan, gün geçmiyor ki bir ilde villan olmamış olsun. Ama rahmetli dedem hayatta olsaydı şunu derdi: 'Oğlum o villaların olması önemli değil. Allah içinde yaşamayı nasip etsin.' Emin olun ki o villalarında yaşayamayacaklar. Onlar kaçacaklar bu memleketten." dedi.

Haber: DHA

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 21 Şubat 2014 16:20

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica