Sezgin Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

 

1.    Eylemler sırasında tüm yurtta hastanelere başvuran yaralı sayısı nedir?
2.    Tüm yurtta ayakta tedavi edilen yaralı sayısı nedir?
3.    Tüm yurtta yatarak tedavi gören kaç vatandaş olmuştur?
4.    Tüm yurtta biber gazı sebebiyle rahatsızlanarak tedavi için hastanelere başvuran kişi sayısı nedir? Bu kişilere nasıl müdahale edilmiştir?
5.    Tüm yurtta travma, çarpma, yaralanma, kırık ve kopma sonucu hastanelere başvuran kişi sayısı nedir?
6.    Biber gazının etkisiyle rahatsızlanan vatandaşlara “Biber Gazından Etkilendiğine Dair Teşhis konulmadığı ve konuyla ilgili rapor verilmediği iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu talimat kim tarafından verilmiştir?
7.    Hastanelerde bulunan nöbetçi doktor sayısı nedir?
8.    Eylemler sırasında yaralanan vatandaşlara müdahale etmek üzere kaç adet ambulans hizmet vermektedir? Bu sayı yeterli midir?
9.    Tüm yurtta, hastanelerde, yeterli sayıda sağlık çalışanı ve ambulans hizmeti olmadığı iddiaları doğru mudur? Yaşanan olaylar sonucu yaralılara yoğun bir müdahalenin gerektiği şu günlerde hastaneler tarafından yeterli destek verilememesi konusunda sorumlu olanlarla ilgili yasal inceleme başlatılacak mıdır?

    Perşembe, 06 Haziran 2013 16:50

Bağlantılı Konular