Kılıçdaroğlu’nun mesajı Ali Tatar’ın mezarı başında okundu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Bundan dört yıl önce hakka yürümüş olmasına rağmen, şimdiden insanlığın ortak hafızasında ölümsüzleşmiştir” dediği Ali Tatar’ı  anma toplantısına ailesinin yanısıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Veli Ağbaba, Hüseyin Aygün, Kemal Ekinci ve Genel Başkan danışmanı Recep Cengiz’de katıldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Deniz yarbay Ali Tatar’ı anma toplantısına gönderdiği mesajı şöyle:

Değerli Kardeşlerim,

İnsanoğlu, fikirlerle, ideallerle, ülkelerle ve doğayla kıyasandığında çok kısa bir yaşam sürer. Bedenler geçici ve kırılgandır. Ancak, ölümsüzlüğe en yakın olan da yine insandır. Çünkü insanoğlu, iz bırakabilen, hafıza oluşturabilen, bilgiyi biriktiren olarak zamanın ötesine ulaşabilir.

İnsanlık tarihi, bu anlamda, on binlerce ölümsüzün de tarihidir. Büyük İskender, Galileo, Mustafa Kemal Atatürk, Nelson Mandela, Kristof Kolomb, Fatih Sultan Mehmet, Konfüçyus ve daha binlercesi insanlığın ortak anıları, ortak bilgi ve erdem pınarları olarak zamanı aşmışlardır.

Bugün mezarı başında bulunduğunuz, gururla adını andığınız Deniz Yarbay Ali Tatar da, bundan 4 yıl önce hakka yürümüş olmasına rağmen şimdiden insanlığın ortak hafızasında ölümsüzleşmiştir.

Yarbay Ali Tatar, hukuksuzlukların, ahlaksızlıkların, yalan ve iftiranın egemen olduğu bir dönemde, bedel ödemek pahasına isyan eden, onuruna sahip çıkan bir Türk subayıydı.

Üzerine atılan iftiralar, Ali'yi, ailesini ya da savunduğu değerleri kirletemediler. Ancak Yarbay Ali Tatar, vermiş olduğu kararla, kendisine saldıranları sonsuza kadar mahkum etmiştir.

En büyük karar verici olan tarih, Ali Tatar'a onurla anılacak bir hayat verirken, Ali'ye haksızlık edenler şimdi kaybetmişlerdir.

Hakka yürüyüşünün 4. yılında sizleri, yani Ali Tatar'ın yanında olanları selamlıyorum.

Allah rahmet eylesin, Ali, nur içinde yatsın.

Saygılarımla.

Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı

    Perşembe, 19 Aralık 2013 15:29

Bağlantılı Konular