"Dershaneleri kapatırsanız bu sefer merdiven altı dershaneler açılır"

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Erzurum İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akkaya, Türkiye’de büyük bir eğitim sorunu olduğunu savunarak, dershanelerin kapatılması tartışmalarının bugünün konusu olmadığını söyledi.
Dershaneleri kapatmakla sorunun çözülemeyeceğini anlatan Akkaya, şöyle devam etti.
“Türkiye’deki eğitim sistemi düzelmediği müddetçe siz dershaneleri kapatırsanız bu sefer merdiven altı dershaneler açılır. Özel hocalar tutulmaya çalışılır. Yine fakir fukara çocukları, öğrencileri zarar görür. Buradaki sorun, eğitim sisteminin düzeltilmesi gereğidir. AKP’li vekiller, kızlı-erkekli konuları kafalarına takacaklarına çağdaş bir ülkede yaşayan, Atatürk’ün bize bıraktığı, daha ileri götürmemiz için bize emanet ettiği bu ülkede eğitimin temel sorunlarına odaklansınlar.”
Geçtiğimizin günlerde karma eğitim sistemine karşı olduğunu söyleyen Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut’a da değinen Akkaya: “Sayın Yakut da, Kayseri’de okurken kızlı-erkekli okuldan mezun olmuş ve Meclis Başkan Vekilliğine kadar yükselebilmiştir. Bu görüşü destekleyen milletvekilleri de kızlı-erkekli okullarda okuyarak,  cumhuriyetin, demokrasinin erdeminden yararlanarak buralara kadar geldiler. Hiç kimsenin bugüne kadar bu ülkenin kendilerine sağladığı olanaklara karşı nankörlük etmeye hakkı yoktur. Olay sadece dershaneleri kapatma olayı değildir.” dedi.
Akkaya, dershanelerin, eğitim sisteminin mevcut sorunları çözüldüğünde kendiliğinden kapanacağını ancak bu dönemde dershanelerin bir ihtiyaca karşılık geldiğini söyledi.
Konuşmasında Erzurum’da yaşanan hava kirliliği sorununa da değinen Akkaya, sorunun kaynağında düşük kalorili, kalitesiz kömür tüketiminin bulunduğunu ve halkın pahalı olan doğalgaz yerine ucuz kömür kullanarak ısınmaya çalıştığını anlattı
Yakup Akkaya’nın ziyaretinde, CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, CHP Erzurum İl yöneticileri ve partililer de hazır bulundular.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 23 Kasım 2013 17:43

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica