Yerel Seçim Aday Adayları Eğitimleri Antalya ve Adana'da

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Perihan Sarı, 23 – 24 Kasım’da Adana ve Antalya’da yapılacak eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sarı’nın açıklaması şöyle:

“23 – 24 Kasım’da Antalya’da yapılacak olan eğitimde, toplam 180 katılımcı hazır bulunacak.  Bunun yanında; aynı tarihlerde Adana’da da YYAAE programı sürdürülüyor olacak. Adana’daki eğitim programında Adana, Mersin ve Hatay’dan yaklaşık 270 aday adayı katılacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 450 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

Adana ve Antalya’da iki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 22 Kasım 2013 13:02

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica