Şafak Pavey Çankaya Belediyesi Kadın Sığınmaevi’ni ziyaret etti

Pavey sığınma evlerinde kalan kadınların, seçimlerde oy kullanamaması yönündeki şikayetlerini Meclis’in gündemine taşıyacak.

Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’la birlikte Çankaya Belediyesi Kadın Sığınmaevi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Pavey ziyaretiyle ilgili olarak açıklamada bulunurken,  Sığınmaevi’nde yaşam sevinci içeren duvar yazıları ve el işi atölyesinin buradaki yaşam için önemli bir gösterge olduğuna dikkat çekerek, bugüne dek 660 kadına yardım eli uzatıldığını belirtti. Güvenlik gerekçesiyle adresleri gizli tutulduğu için oy kullanamayacaklarını, bunun demokratik olmadığını ifade eden kadınlara, konuyu ayrıntılı bir çalışma yaptıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağını ifade eden Pavey, her türlü platformda çözüm arayışına gideceklerini söyledi. Çocuklarla da tek tek ilgilenen Pavey, yeni bir yaşam kurma azminin yeşertildiğini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sığınmaevi çalışanlarıyla da anı fotoğrafı çektirdi.

Belediye Başkanı Tanık ise, şiddete maruz kalmış zor durumdaki kadınlara sığınacak bir çatı olmanın ötesinde uzun vadede çözüm üretmeye yönelik iş ve istihdam çalışmaları da yürüttüklerini söyledi. Tanık, “Keşke kadınlarımız şiddet görmese ve biz bu evleri hiç açmasak” dedi.

    Cumartesi, 16 Kasım 2013 19:13

Bağlantılı Konular