Sosyalist Enternasyonal Konseyi İstanbul’da toplanacak

11 Kasım günü saat 10.00’da  yapılacak Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısında, SE  Başkanı Yorgo Papandreu,  CHP Genel Başkanı ve SE Başkan yardımcısı  Kemal Kılıçdaroğlu ile, SE Genel Sekreteri Luis Ayala birer konuşma yapacak.

Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısında Polis şiddeti Mağdurları ve Sivil Toplum Örgütleri katılımıyla Gezi Parkı Eylemleri konulu bir sunum yapılacak.

10-11-12 Kasım günleri İstanbul’da CHP’nin evsahipliğinde yapılacak Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısında, ‘Özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Demokrasi Mücadelesinde Yaşanan Kriz ile Barış ve Güvenliği Tehdit Eden Çatışmalar’ ile, ‘Büyüme, İstihdam ve Eşitlik Öncelikli Küresel Bir Ekonomi ve Yeni Bir Kalkınma Ajandası için Merkez Sol Söylemin Yenilenmesi’ konularında oturumlar yapılacak, aile fotoğrafı çekilecek.

12 Kasım Salı günü ise  SE Genel Sekreteri Ayala  raporunu sunacak, arkasından,  SE İdari ve Mali İşler Komitesi Raporu, Etik Komitesi Raporu ile Bölgesel ve Tematik Komiteler Raporu değerlendirilecek.

Hilton İstanbul’da çalışmalarını tamamlayacak olan olan Sosyalist Enternasyonal Konseyi toplantısının  son gününde, bildirge ve kararların kabulünden sonra, bir sonraki Konsey toplantısının yeri ve zamanı da belirlenecek.

    Perşembe, 07 Kasım 2013 18:10

Bağlantılı Konular