Yakup Akkaya:"Bu ülkeyi demokrasiden nasibini almamış bir zihniyet yönetiyor."

Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu’nun (EGE KARSFED) düzenlediği Kars Türkmen Şöleni’ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Bu ülkeyi demokrasiden nasibini almamış bir zihniyet yönetiyor” dedi.

Akkaya yaptığı konuşmada hükümetin Cumhuriyet değerlerine saldırırken toplumu her konuda kutuplaştırmaktan çekinmediğini anlattı.

Başka ülkelerde ölen gençler için gözyaşı dökenlerin kendi ülkesinde polis şiddetiyle, zalimce öldürülen çocuklar için bir Fatiha’yı bile çok gördüğünü söyledi

Akkaya: “Dinimizi istismar edip, gece gündüz yalan söyleyen ülkeyi tozpembe gösteren bir anlayış var. Nevşehir Üniversitesi’nin adını Hacı Bektaş olarak değiştirince demokrasi gelmiş olmaz. Bu bir zihniyet meselesidir. Ulusal Bayramların kutlanmasının engellenmeye çalışıldığı, Andımızın yasaklandığı, Türk ifadesinin yok edilmeye çalışıldığı bir ortamda demokrasinin geliştiğinden bahsedilemez.” değerlendirmesinde bulundu.

AKP’nin ve Erdoğan’ın tek adamlık, şahlık, padişahlık heveslerinin kursaklarında kalacağını söyleyen Akkaya: “Mart yerel seçimlerinde AKP yıkılacak!” dedi.

Kars Türkmen Şöleni’ne Yakup Akkaya’nın yanında PM Üyesi Faruk Demir, CHP İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Bornova Belediye Başkanı Kamil Oktay Sındır, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ilçe yöneticileri ile çok sayıda sendika, STK ve inanç grubu önderleri de katıldılar.

    Pazar, 03 Kasım 2013 15:49

Bağlantılı Konular