"Yaşlılar hayat tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve bizler için yaşlanan fedakar örneklerimizdir"

“3 yaşlıdan 2′si günlük beslenmede 1 öğün atlıyor ve yaşlıların yaklaşık yüzde 40’ı beslenemiyor”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu 1 Ekim’in  tüm dünya’da yaşlılar günü olarak kutlandığını hatırlatarak bir mesaj yayımladı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle ;

“1 Ekim tüm dünya’da yaşlılar günü olarak kutlanıyor. Bu vesileyle hayat tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve bizler için yaşlanan fedakar insanlar diye tanımlayabileceğimiz yaşlılarımızın temel bazı sorunlarına dikkat çekerek iktidarı bu konuda daha sorumlu olmaya davet ediyorum
Çünkü, üzülerek belirtmek istiyorum ki, 3 yaşlımızdan 2′si günlük beslenmede 1 öğün atlıyor ve yaşlıların yaklaşık yüzde 40’ı beslenemiyor.
Ayrıca,  yaşlılarımızın Sosyo-Kültürel, Ekonomik, Biyolojik ve Psikolojik sorunları vardır. Bu sorunların giderilmesinde başta iktidar olmak üzere hepimize düşen çok önemli görev ve sorumluluklar vardır. Özellikle üniversitelerimizin de bu konuda çok daha duyarlı olmaları gerektiği inancındayım.
Yaşam boyu devam eden bir süreç olan yaşlılık,  günü geldiğinde hepimizin kapısını çalacağı bir gerçektir. Bu gerçek ışığında öncelikle yapmamız gereken sevgi ve saygıyı ihmal etmeden yaşlılarımızla kucaklaşmak, onları yalnız bırakmamak, dayanışma içinde olmaktır.
Bu duygu ve  düşüncelerle  dünya yaşlılar gününü kutluyor, tüm yaşlılarımıza yalnız olmadıklarını ve yalnız bırakılmayacaklarını belirterek sevgiler saygılar sunuyorum.”

    Salı, 01 Ekim 2013 14:56

Bağlantılı Konular