Toprak, “Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör Turizm Kongresi”nde oturum başkanlığı yaptı

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör Turizm” konulu konferansta Oturum başkanı olarak görüşlerini de açıkladı.

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Türkiye ve Antalya Turizmine Çözüm Önerileri” panelinde Türkiye’nin turizm potansiyelini yeniden gözden geçirmek gerektiğini belirtti. Toprak, Türkiye’nin komşularıyla savaş noktasına geldiğini, ancak turizmcilerin bu konuda tepki göstermediklerini ifade etti.

Geçmişte Suriye’den Türkiye’ye yılda yaklaşık 970 bin turistin geldiğini anımsatan Toprak, “Suriye’den gelen 970 bin turist neredeyse bitme noktasında. Burada bir sorun var. Kimin ekmeği elinden alınıyor? Turizmcinin. Turizmci nerede? Yok” diye konuştu.

Alkol konusunda yapılan düzenlemeleri de eleştiren Toprak, bu yasanın en çok turizmcileri etkileyeceğini söyledi. Bu konuda da turizmcilerin seslerini çıkarmadığına işaret eden Toprak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“(Siyasiler yapsın, siyasiler yapsın). Arkadaşlar biz siyasiyiz. Siyasetin arkasında halk desteği olmazsa siyasetin güçlü bir muhalefet yapma gücü olmaz. Bugün üç tane ağacın kesilmesinde 1 milyon insan Taksim’e yürümeseydi o ağaçlar çoktan kesilmiş, orası AVM olmuştu bile. Bugün Türkiye tehlikeli bir noktada. Biz bunu defalarca söylüyoruz. Komşumuz El Kaide oldu. Düşünün ki gümrükten geçenler El Kaide’nin onayıyla Türkiye’ye geliyor. Bu bir tehlike.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 27 Eylül 2013 12:43

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica