Ankara Milletvekili Gök, Gölbaşı Andezit ve Sevgi Çiçeği Festivaline katıldı

Ankara Milletvekili Levent Gök, yerel yönetim seçimleri adaylıklar sürecinde boşalan Gölbaşı İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek yeni ilçe başkanı Ümit Atak ve arkadaşlarını kutlayarak başarılar diledi.

Levent Gök, Gölbaşı yerel gazete temsilcilerinin de bulunduğu ziyarette CHP Gölbaşı Belediye Başkanlığına ve Belediye Meclis Üyeliklerine aday adaylığı başvurusunda bulunan tüm arkadaşların çalışmalarını birlik ve beraberlik içinde ve hiçbir kırgınlığa şans tanımayan bir bilinçle yürüttüklerini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Gölbaşı İlçe Başkanı, Gölbaşı Belediye Başkan aday adayları ve Gölbaşı Belediye Meclisi aday adaylarıyla birlikte ilçe başkanlığından 10. Uluslararası Göller, Andezit  Ve Sevgi Çiçeği Gölbaşı Şenliğİ festival alanına geçen Levent Gök, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Andezit taşının ve Sevgi çiçeğinin Gölbaşılılar ve Ankaralılar için taşıdığı önemi biliyorum. Bu bilinçle de Mogan ve Eymir göllerinin turistik değerlerinin sarsılmaması ama bir yandan da Gölbaşı ekonomisinin daha da gelişmesi için bir bölge milletvekili olarak Gölbaşı ile hassasiyetle ilgileniyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Ankara’ya varan zorlu süreçte son duraklar olarak tarihe geçen Balâ-Gölbaşı-Kepekli boğazı hattında Ankaralıların kurtuluş mücadelesindeki desteğini daha o gün Gölbaşılı hemşerilerinin ışıl ışıl parlayan gözlerinde fark ederek bundan büyük destek aldı.

Gölbaşı’nın daha yaşanabilir, kendi ayakları üzerinde durabilir bir kent olması için tüm iyi niyetli çabalar yetmeyebilir, Siyasal iktidarın ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin olanaklarını Gölbaşılılardan esirgememesi gerekir. Gölbaşılı hemşerilerimin bu hususu gözden kaçırmayacaklarını tüm Ankara ve Türkiye için Atatürk’ün mirasına sahip çıkmakta asla tereddüt göstermeyeceklerine yürekten inanıyorum. Festivali düzenleyen Gölbaşı Belediye Başkanına ve tüm görevlilere teşekkür ediyorum.”

    Cumartesi, 21 Eylül 2013 16:31

Bağlantılı Konular