Kılıçdaroğlu, Gaziler Günü'n, kutlayacak

Kılıçdaroğlu, “Şehitlerimizle gazilerimiz vatan sevgisiyle, kahramanlığın ve fedakarlığın sembolleridir” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü’nün,  TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ”Mareşallik” rütbesi ile ”Gazilik” unvanının verildiği çok anlamlı ve tarihi bir gün olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle;

-“Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü,  TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ”Mareşallik” rütbesi ile ”Gazilik” unvanının verildiği çok anlamlı ve tarihi bir gündür.

Bu gün dahil, yaşamımızın her anında  Şehitlerimiz  ve gazilerimiz için yapılmış ve yapılacak şeyler, ayrıca söylenmiş ve söylenecek ne kadar güzel, anlamlı sözler  varsa, onların kahramanlıklarıyla fedakarlıkları yanında bir anlam ifade etmez. O nedenle, bu yıl da Gaziler Günü’nü aynı duygularla selamlıyor ve kutluyorum.

Kendileriyle her zaman gurur ve onur duyduğumuz şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve aileleriyle bu akşam birlikte olacağız. Saat 19.00’da  Bilkent Otel’de bir yemekte buluşacak ve hem günlerini kutlayacak, hem de sohbet edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

    Çarşamba, 18 Eylül 2013 18:21

Bağlantılı Konular