Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan’a başsağlığı diledi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Antakya’da, ODTÜ protestolarına destek veren ve ‘Gezi parkı’ protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen yürüyüşe katıldıktan sonra hayatını kaybeden 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan’ı telefonla aradı.

MYK toplantısının bitiminden sonra baba Ali Atakan’ı telefonla arayan Kemal Kılıçdaroğlu oğlu Ahmet Atakan’ın ölümünden duyduğu büyük üzüntüyü iletti ve şunları söyledi;

“Bir canımız daha gitti. Biliyorum böyle durumlarda ne söylense ananın, babanın yüreğine kar etmez, oraya düşen ateşi söndürmez.

Biz bir daha böyle acılar yaşanmaması dileğiyle, diğer evlatlarımızın, çocuklarımızın can kayıplarında olduğu gibi, oğlunuz Ahmet Atakan’ın ölümüyle ilgili olarak da her türlü girişimde bulunacak, atmamız gereken adımları atacağız. Bu ölümlerin hesabını Meclis dahil her platformda soracağız.

Bu acı hepimizindir. Sizin ailenizin yakınlarınızın, halkımızın ve ülkemizin acısını yürekten paylaşıyorum. Ahmet yavrumuza rahmet, sizlere başsağlığı diliyorum”

    Çarşamba, 11 Eylül 2013 13:28

Bağlantılı Konular