Sezgin Tanrıkulu Başbakana soru önergesi yöneltti

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1-2002 yılından bugüne kadar hükümetleriniz dönemlerinde yapılan “Savunma, güvenlik veya istihbarat alanları ile ilişkili ve gizlilik içinde yürütülmesi gerektiğine karar verilen satın alımlar” hangileridir?
2-2002 yılından bugüne kadar Gizlilik içinde yürütülmesine hükümetleriniz tarafından karar verilen her türden satın alımların yapıldığı şirketler ve yapılan ödemelerin tutarları ne kadardır?
3-Gizli Alımlar için ihalelere davet edilen firmalar hangi kriterlere göre belirlenmektedir?
4-2013  Ağustos ayında; , göz yaşartıcı gaz, biber gazı, cop, kask ve zırhlı otobüs ve TOMA araçları satın alımları için Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 12.000.000 TL. si Başbakanlık örtülü ödeneğinden, geri kalan 32.000.000 TL. si ise Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı  tarafından karşılanmak üzere toplam 44.000.000 TL.   ( kırk dört  milyon TL.) tutarında ek ödenek tahsis edildiği  iddiası doğru mudur?
5-Satın alımlar gizli olarak mı yapılacaktır? Gizli ihaleye sadece 2 (iki) firmanın davet edildiği iddiası doğru mudur?
6-Satın alımlar için yapılacak ihaleye  iktidar partiniz eski  milletvekillerinden birinin  ( İsmail Katmerci, Katmerciler A.Ş. – AKP Eski İzmir Milletvekili ) sahibi olduğu bir  firmanın da davet edildiği  iddiası doğru mudur?”

    Salı, 20 Ağustos 2013 11:54

Bağlantılı Konular