CHP'den Bekir Bozdağ'a yanıt

Genel Başkan Yardımcısı Keskin: 'Bozdağ siyasi prim yapmaya çalışıyor.'

Yumruklu saldırı olayında yaşananları kınamadığı için CHP'yi suçlayan Bekir Bozdağ'a ilk yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'den geldi. NTV canlı yayınında konuşan Keskin, olayı kınadıklarını söyleyerek "Bozdağ siyasi prim yapmaya çalışıyor" dedi.

Geçtiğimiz gün Hacı Bektaş Veli etkinliklerinde yumruklu saldırıya uğrayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'nin bu olayı kınamadığını söylemiş, “CHP’lilerin saldırganı alnından öpmedikleri kaldı” diyerek Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti. Bozdağ'ın bu eleştirilerine CHP cephesinden yanıt geldi.

NTV canlı yayınında yaşanan olayı değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, "Ben Hacı Bektaş etkinliklerinde Sayın Bakan Bozdağ ile yanyana oturuyordum. Sayın bakan konuşmaya başladığında protesto ettiler. Ben bunu durdurmak için müdahele ettim ama maalesef başarılı olamadım. Sayın bakan konuşmasını uzattı ve kürsüden inerken bir kişinin saldırısına maruz kaldı. Sayın bakan bizim bunu kınamadığımızı söylüyor. Halbuki Sayın Genel Başkan da ben de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunduk" dedi.

"Bakan doğru söylemiyor" diye sözlerine devam eden Keskin "Genel Başkan bu olayı tasvip etmediğini konuşmasının başında söyledi. Hacı Bektaş'ın "incinsen de incitme" sözünü hatırlatarak burada barışın hakim olması gerektiğini söyledi. Bu konuşmasıyla bakana yapılan saldırıyı da kınamış oldu" şeklinde konuştu.

Bozdağ'ın eleştirilerinde haksız olduğunu ve siyasi prim yapmaya çalıştığını söyleyen Keskin, "Güvenlik güçleri saldırıyı yapan kişiye aşırı güç uygulayınca milletvekillerimiz de daha fazla zarar görmedini istemedi. Güvenlik güçleriyle halkın karşı karşıya gelmelerini engellemek istediler.

Bir bakanın 3 gündür temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtp buradan siyasi prim toplamaya çalışması bir bakana yakışmayacak bir tavırdır" dedi.

Haber: Ntvmsnbc

    Pazartesi, 19 Ağustos 2013 15:09

Bağlantılı Konular