"Toplumcu sosyal demokrat belediyecilik anlayışı engelleri kaldırarak, engellilerin topluma nasıl kazandırabileceğini bir kez daha göstermiştir."

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde 17 Ağustos 2013 tarihinde Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü ile Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü arasında görme engelliler ligi maçını engelli yurttaşlarımızla birlikte izledi. 

Yakup Akkaya, görme engellilerin yararlanabileceği uluslararası standartlarda olan futbol sahasının açılışını da futbol müsabakasının başlamasından önce Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile birlikte gerçekleştirdi. CHP Engelliler Üst Kurulu üyelerinin ve partililerin yoğun olarak katıldığı müsabaka Çankaya Belediyesinin 1-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. Yakup Akkaya, maç sonunda her iki takım oyuncularını da ayrı ayrı kutladı.


Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya maç sırasında NTV’yle yaptığı röportajda, AKP’nin engellileri eve kapatmayı, onları toplum yaşamında dışlayan politikalarının yanı sıra AKP’li belediyelerin de engellileri hiçe sayan, kamu hizmetlerinden yararlanmalarına engeller koyan bir yaklaşıma sahip olduğunu vurguladı. Asıl yapılması gerekenin engellerin kaldırılması ve engellilerin toplumsal yaşama katılımlarının sağlanması olduğunu belirten Akkaya, “Çankaya Belediyesi ve CHP’li belediyeler yıllardır bu yaklaşımla engelli yurttaşlarımızın önüne çıkarılan engelleri birer birer kaldırmaktadırlar”. “Toplumcu ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışının ne demek olduğunu görmek isteyenler engelliler konusunda belediyelerimizin bütün kısıtlı imkânlarına ve siyasi engellemelere karşı neler başardığına bakabilirler.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Görme engelli arkadaşlarımızın bu futbol müsabakasında göstermiş olduğu azim ve cesaret herkes tarafından takdir edilmeli ve engellilerin sporun ve hayatın her alanında başarı var olabilmelerini sağlamak bütün siyasi partilerin görevidir ve sorumluluğudur. CHP bu bilinçle toplumcu ve katılımcı sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile bunu hayata geçirecek, AKP’nin bütün topluma ördüğü engelleri birer birer yıkacaktır.” diye vurguladı.

    Pazar, 18 Ağustos 2013 12:47

Bağlantılı Konular