Erdoğan Toprak: “AKP ülkeyi cezaevine çevirmiş ve Türkiye cezaevi yönetir gibi idare etmektedir"

“Demokraside her seçim önemlidir. Ama Türkiye için bu seçimler yol ayrımı seçimleri olacaktır. Bu seçimler demokrasinin ömrü ve ülkenin kaderini belirleyecektir.”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden Metin Lokumcu’nun memleketi HOPA’da konuştu: Toprak, AKP’nin muhalif gördüğü herkese yönelik operasyon yaptığını belirterek, “AKP siyasi parti olmaktan çok polis örgütüne dönüşmüş bir operasyon partisidir” dedi.

Erdoğan Toprak’ın Açıklamaları şöyle: “Gün geçmiyor ki bir operasyon yapılmasın ve insanlar gözaltına alınıp tutuklanmasın. Siyasetin, demokrasinin, toleransın, farklı düşüncelerin ifade, örgütlenme ve eylem hakkının ne olduğunu bilmeyen, anayasada tanımlanan hakları bir bir çiğneyen AKP, bütün demokratik kurum, ilke ve değerleri yok etmektedir. Üniversitelerde, statlarda, sokaklarda, meydanlarda siyaseti yasaklama yoluna giden AKP ülkeyi cezaevine çevirmiş ve Türkiye’yi cezaevi yönetir gibi idare etmektedir.

AKP kendi dışında hiç kimsenin siyaset yapmasına, ilan asmasına, slogan atmasına, miting düzenlemesine tahammül etmemektedir. Çok yakın bir zamanda AKP kendisi dışında bütün siyasi partileri kapatmaya çalışırsa şaşmamak gerekir. Çünkü bu zihniyet demokrasinin, siyasetin ve örgütlenmenin ne olduğunu bilmiyor ve öğrenmek istemiyor. O yüzden muhalif gördüğü herkese operasyon yapıyor, iftira atıyor, suçluyor ve açıkça yargıya müdahale edip, tutuklanmalarını istiyor. AKP siyasi parti olmaktan çok polis örgütüne dönüşmüş bir operasyon partisidir. Herkesi susturma hırsı yüzünden Metin Lokumcu hayatını kaybetti. Gezi olaylarında 5 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Bu hırs yüzünden binlerce insanımız yaralandı ve gözaltına alındı.

Önümüzdeki süreçte Türkiye ardı ardına seçimler gerçekleştirecektir. Demokraside her seçim önemlidir. Ama Türkiye için bu seçimler yol ayrımı seçimleri olacaktır. Bu seçimler demokrasinin ömrü ve ülkenin kaderini belirleyecektir. AKP zihniyetinin seçimleri bile yasaklayabilecek bir anti-demokratik yaklaşıma sahip olduğu unutulmamalıdır.”

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 03 Ağustos 2013 11:42

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica