Adnan Keskin gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin Diyarbakır’da, “AKP nin çözüm süreci ile ilgili ne dediği belli değil, barış sürecini seçim stratejisi olarak görüyor” dedi.

“CHP  olarak seçim barajının düşürülmesi dahil olmak üzere 19 maddelik  demokrasi ve özgürlük önerisini yaptı. AKP demokrasi dışı uygulamalarını sürdürüyor . Ülkemizde hukuk rezaleti yaşanıyor. Herkes dinleniyor. İnsanların hayatları didik didik ediliyor. İş adamlarına baskı uygulanıyor kimsenin başta medyanın sesi çıkmıyor” diyen Adnan Keskin  PM üyesi Hüseyin SAYGILI ile birlikte Diyarbakır’da partililerle bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, AKP ve Yandaş medyanın bilinçli olarak CHP’yi barışı istemeyen taraf olarak göstermeye çalıştığını belirtti. 1989 Kürt raporunu hatırlatan Keskin,  “daha sonra SHP , HEP seçim ittifakı nedeniyle o günlerde linç edilmek istendik, o gün bizi linç etmek isteyenler bu gün de aynı anlayış içindeler. Belli odaklar CHP yi linç etmek heves ve niyetini hiç kaybetmedi. Ama onlar başarısız olacak ve Türkiye’ye barışı CHP getirecek” dedi.

Adnan Keskin görüşlerini açıklarken şunları da söyledi:
“AKP nin çözüm süreci ile ilgili ne dediği belli değil. Onlar barış sürecini seçim stratejisi olarak görüyorlar. Biz CHP olarak seçim barajının düşürülmesi dahil olmak üzere 19 MADDELİK demokrasi ve özgürlük önerilerimiziaçıkladık, anlattık. Arkadaşlarımız yaz boyunca da anlatacaklar BARIŞ ve toplumsal uzlaşma için mücadelemizi sürdüreceğiz. AKP ise demokrasi dışı uygulamalarını sürdürüyor . Ülkemizde hukuk rezaleti yaşanıyor. Herkes dinleniyor. İnsanların hayatları didik didik ediliyor. İş adamlarına baskı uygulanıyor kimsenin başta medyanın sesi çıkmıyor”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 02 Ağustos 2013 18:12

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica