'AKP faşizmine mücadeleye'

CHP Uşak Milletvekili Yılmaz, “TBMM gerçek anlamda çalıştırılmamaktadır” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, soru önergelerinin “bu soru kişisel, bu soru uzun, bu soru özel yaşama ilişkin” gibi bahanelerle Meclis Başkanlığı tarafından geri çevrildiğini belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi gerçek anlamda çalıştırılmamaktadır” dedi.

Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada muhalefetin görevlerinin engellendiğini iddia ederek, “11 yıllık AKP iktidarı ne yazık ki ülkemizin yönetimini faşizme dönüştürmüştür. Geldiğimiz noktada, ana muhalefet partisi olarak bırakın yasama faaliyeti yapmayı, muhalefetin asli görevi olan iktidarı denetleme yöntemleri bile engelleniyor. Tayyip Erdoğan’a ve AKP Hükümetinin bakanlarına soru sormak yasak. Soru önergelerimiz ‘bu soru kişisel, bu soru uzun, bu soru özel yaşama ilişkin’ gibi bahanelerle Meclis Başkanlığı tarafından geri çevriliyor” dedi.
Anayasal bir hak ve görev olan Meclis’teki iktidarı denetleme yollarının engellendiği gibi yasama faaliyetleri sırasında da muhalefetin yok sayıldığını savunan Yılmaz, şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti, demokratik yöntemleri kullanarak iktidara gelen ama cumhuriyetin bütün kazanımlarına düşman olan ve intikamcı bir ruh ile hareket eden AKP zihniyeti tarafından işgal edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi gerçek anlamda çalıştırılmamaktadır. Önümüzdeki tek yol, gerici AKP faşizmine karşı topyekün mücadele etmek ve halkın iktidarını kurmaktır. Laik, demokratik, çağdaş cumhuriyeti yeniden inşa etmek hepimizin görevidir. Herkesi bu görevlerinin bilincinde olmaya ve dirençle mücadele etmeye davet ediyorum.”

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 24 Temmuz 2013 10:31

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica