Kılıçdaroğlu:"Gel karşıma, kim milletten yana, kim teröristten yana, oturup bir konuşalım seninle!"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu, kim milletten yana, kim teröristten yana, çık adam gibi bunun cevabını ver. Veya arzu ediyorsan, kendine güveniyorsan, kurmaylarına da al yanına, beraber bir televizyona çıkalım seninle" dedi.

Devamını oku...

Kemal Kılıçdaroğlu Düzce'de

Kılıçdaroğlu: "İl Başkanımıza yapılan saldırı doğrudan Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapılmış bir saldırıdır."

Devamını oku...

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin huzura ihtiyacı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehit Uzman Çavuş Emre Tunca'nın Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu'ndan Karaman tepkisi: Ahlaksızlığa "bir kerelik" denir mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Karaman'daki çocuk istismarına ilişkin değerlendirmelerine, "Ne demek, bir kerelik? Ahlaksızlığa bir kerelik denir mi? Bunları değiştireceğiz. Ahlak bütün inançların ortak temelidir. Eğer ahlaksızlığı kural haline getirirseniz, o inancı yıkmış olursunuz" sözleriyle tepki gösterdi.

Devamını oku...

"Gelin, bu tarihi görevi hep beraber yerine getirelim"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Selin Sayek Böke, "Mecliste grubu olan tüm siyasi partilere bir kez daha açık bir çağrıda bulunuyoruz.Eğer terör bitsin diyorsanız, gerçekten toplumsal barışın sağlanmasını istiyorsanız, artık şehitler gelmesin, insanlarımız ölmesin, ülkemiz bir açıkhava hapishanesine dönmesin diyorsanız, hakikaten samimiyseniz, işte yöntem burada, işte çözüm ortada, hodri meydan. Gelin, bu işi mecliste çözelim." dedi.

Devamını oku...

Brüksel'de patlayan bombalar, insanlığa karşı yapılmış bir suçtur

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM CHP Grup Toplantısında Brüksel'de meydana gelen bombalı terör saldırıları ile ilgili "Terör, nereden ve kimden gelirse gelsin, nerede olursa olsun amasız, fakatsız, lakinsiz lanetleyeceğimiz bir olaydır. Her zaman söyledim, yine söylüyorum: Terör, bir insanlık suçudur ve kim olursa olsun herkesin ortak tavır takınması gereken bir olaydır. Brüksel'de patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Bütün Belçika'ya, orada yaşayan bütün insanlara, bizim yurttaşlarımız dahil, hepsine geçmiş olsun dileklerimizi, ölenler için rahmet, yakınları için başsağlığı dileklerimizi Cumhuriyet Halk Partisi Grubundan kendilerine gönderiyoruz." dedi.

Devamını oku...

"Türkiye kurucu ayarlarına dönmek zorundadır"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Kızılay'daki terör saldırısı nedeniyle yapılan olağanüstü MYK toplantısı sonrasında yaptığı basın açıklamasında, "Türkiye hangi ayarlarla kurulduysa ona dönmek zorundadır. Yani "Yurtta barış, dünyada barış- Yurtta sulh, dünyada sulh"a dönmek zorundadır. Bütün komşularıyla barış içinde, dostluk içinde bir çerçeveyi oluşturmak zorundadır. Kurucu ayarlarına dönmeyen bir Türkiye, felakete hazır bir Türkiye'dir. Bu dış politikanın 180 derece değişmesi gerekiyor. Değişmediği sürece Türkiye terör ithal eden ülke konumunu sürdürecektir." dedi.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu TÜRMOB'u ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'ni (TÜRMOB) ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir ülkenin Cumhurbaşkanı topluma örnek olur, hukuka örnek olur, hukuka saygı duyar, kanunlara saygı duyar, yargıya saygı duyar ama bir kişinin narsist özelliği öne çıkmışsa, O hiçbir kuralı tanımaz" dedi.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu Ankara Adli Tıp Kurumu'nu ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenlerin otopsisinin yapıldığı Ankara Adli Tıp Kurumu’nu ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı ve yakınlarını kaybeden ailelerle görüşerek başsağlığı diledi.

Devamını oku...

Mutfak enflasyonu sürekli artıyor

CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin 2015 Enflasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını oku...

Yandex.Metrica