Yıldız’dan Gençlere Müjde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız Antalya İl Gençlik Kolları’na ait Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Yıldız, tüm Türkiye’de açacakları gençlik merkezlerinin CHP iktidarının kilometre taşları olacağını söyledi.

14 Nisan‘da gerçekleştirilen 1. Olağanüstü CHP Gençlik Kurultayı’nda yeniden Gençlik Kolları Genel Başkanlığına seçilen İrfan İnanç Yıldız, kurultayın ardından şehir gezilerine çıktı.
23 Nisan’ı Konya’da kutlayan Yıldız, ziyaretlerine Kayseri ve Niğde ile devam etti. Bugün de Antalya İl Gençlik Kolları’nı ziyaret eden Yıldız önemli açıklamalarda bulundu. Sabah saatlerinde Antalya’ya inen Yıldız, İl Gençlik Kolları ile kahvaltılı toplantıda buluştu.

Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bilgi alışverişinde bulunan Yıldız, Antalya’nın yerel seçim sürecinde mevcut belediyelerin dışında diğer belediyeleri de kazanarak daha güçlü ses çıkartması gerektiğini ve bu süreçte en büyük gücün Antalya İl Gençlik Kolları’nın olacağını ifade etti.

Kurultayın bir düğün, bir şölen havasında geçtiğini ancak artık geride kaldığını bildiren Yıldız, çalışkan bir gençlik örgütleri yapısını çok kısa bir sürede tüm Türkiye’de oluşturacaklarını dile getirdi.

Ev ziyaretleri gerçekleştirdi
Toplantının ardından Kepez ilçesine bağlı Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde ikamet eden ailelerin evlerini ziyaret eden Yıldız, yaklaşık bir yıl önce Vanlı bir ailenin yanan evlerinin tadilatını üstlenen Antalya İl Gençlik Kolları’nın iki hafta kadar önce başlattığı çalışmaları yerinde inceledi.

Vanlı aile ile görüşerek “Geçmiş olsun” dileğinde bulunan Yıldız, aileye en geç 19 Mayıs’ta çalışmaları tamamlayarak evlerini teslim etme sözünü verdi.

Yıldız, daha sonra yangın mağduru aile ve mahalle sakinleri ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Mahallelilerin yoğun ilgisinden ötürü oldukça memnun kaldığını belirten Yıldız, daha sonra Antalya İl Gençlik Kolları’na ait Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Kurnaz ile birlikte kurdeleyi kesen Yıldız, burada da üniversiteli gençlerle ve esnaflarla bir toplantı yaptı. Bu gençlik merkezinin üniversite gençliğinin meslek edindirme kurslarından faydalanması ve sosyal faaliyetlerde bulunması açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Yıldız şunları söyledi: “Türkiye’nin her yerinde açacağımız gençlik merkezlerimiz CHP iktidarının kilometre taşları olacaktır. Buralar gençliğin özgürleşme ve bütünleşme alanları olacaktır”.

1 Mayıs'ta İstanbul'da
1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Yıldız, 1 Mayıs’ı İstanbul’da İl Gençlik Kolları ile birlikte kutlayacağını söyledi. Tüm Türkiye’de Gençlik Kollarının alanlarda olacağını kaydeden Yıldız şöyle devam etti: “Emeği örgütleyemeyen siyasi parti barışı da örgütleyemez. AKP’nin yalan suni demokrasisi her siyasal sorunun çözümünde sadece bir kılıftır. Bu gerçekliği CHP Gençlik Kolları sahadaki çalışmalarıyla ortaya çıkartmıştır, çıkaracaktır. 1 Mayıs’ta alanlarda 1 milyon çocuk işçinin, 600 civarında tutuklu öğrencinin, üniversiteden uzaklaştırılan 4 bine yakın genç arkadaşımızın, istihdama katılamayan, eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanamayan ve gelir dağılımındaki eşitsizlikten dolayı mağdur edilen, kısacası AKP’nin baskısı ve zulmü ile ötekileştirilen tüm gençlerin haklarını arayacağız”.

Açılışın ardından çalışmalarını sürdüren Yıldız, Antalya Gençlik Kolları’nın düzenlediği Örgüt Dayanışma ve Birlik Yemeği’ne ve Ali Asker’in de konser vereceği Manavgat Gençlik Festivali’ne de katılacak.

Kılıçdaroğlu ile birlikte KKTC'ye gidecek
Çarşamba akşamı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gidecek. Kılıçdaroğlu KKTC’de temaslarda bulunduktan sonra akşam saatlerinde Genç Bakış programına katılacak.

    Salı, 30 Nisan 2013 13:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica