Yıldız: "Başörtülü de kardeşimiz, baş örtüsüz de kardeşimiz"

“Tüm gençler AKP’nin türban üzerinde oynadığı tehlikeli oyunun farkında olmalıdır. AKP sandıkta darbeyi gençlerden yiyecektir.”

 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız,  “Tüm gençler AKP’nin türban üzerinde oynadığı tehlikeli oyunun farkında olmalıdır” dedi.

Düzce ziyaretinin ardından Kocaeli’ye geçen İrfan İnanç Yıldız, Gebze İlçe Gençlik Kolu’nun düzenlemiş olduğu yürüyüşe katıldı.

5 bin kişinin katıldığı yürüyüş sonunda kitleye seslenen Yıldız, gündemdeki türban tartışmalarına değindi. AKP iktidarının kadınları ancak başörtüsü üzerinden gündeme getirdiğini savunan Yıldız, “Kadına şiddet, kadın cinayetleri, kadının toplumdaki varlığı hiç tartışılmıyor. Binlerce başörtülü genç kardeşimiz harç ücretini yatıramadığı için üniversite eğitimini yarım bırakıyor, ya da ekonomik nedenlerle nitelikli ve eşit eğitim alamıyor. Tarlalarda ırgatlık yapan binlerce kardeşimiz hiçbir güvencesi olmadan çalışıyor. Bütün baş örtülüler de kardeşimiz, başı örtüsüzler  de kardeşimiz” diye konuştu. 20 milyon gence kucak açtıklarını ve bütün gençlerin haklarını savunduklarını vurgulayan Yıldız şöyle devam etti: “Türkiye’deki diğer siyasi sorunların üstünü örtmek için baş örtüsü  sorununa sarılan AKP, eğer bu kardeşlerimizin sorunlarını gerçekten çözmek istiyorsa, önce onların nefes alacağı bir Türkiye’yi inşa etsin. Taşeronu kaldırsın, yurt sorununu çözsün, eğitimin niteliğini artırsın. Onlar üzerinden toplumu kutuplaştırarak oy devşirmeye çalışmasınlar. Tüm genç arkadaşlarım da bu tehlikeli oyunun farkında olmalıdır.7 genç ölümün hesabını veremeyen AKP İktidarı bu yerel seçimlerde en büyük darbeyi yine gençlerden yiyecektir”.

Ben 81 ilimizde çalışan gençlerin sözcüsüyüm
Cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu söyleyen Yıldız konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Cumhuriyet, fakirin zengin karşısındaki teminatıdır. Cumhuriyeti kuranlar da yaşatacak olanlar da bu ülkenin vatansever, ölümü göze alan gençleridir”. Türkiye’yi karış karış dolaştığını kaydeden Yıldız, “Siyaset bir ekip işidir. Başarılı çalışmalarından dolayı Gebze İlçe Gençlik Kollarımızı tebrik ediyorum. 81 ilde ve ilçelerimizde mücadele eden tüm CHP’li genç arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Ben bugün burada bu cümleleri kurarken, Cumnhuriyetin ve özgürlüklerin teminatı olan CHP’li genç yoldaşlarım saha çalışmalarını büyük bir inançla sürdürüyor. Beni de onların bir sözcüsü, onların bir parçası olarak kabul edin. Alkışlarınız Düzce’de, Aydın’da, Trabzon’da, Tekirdağ’da, Mersin’de, Çorum’da mücadele eden yürekli yol arkadaşlarımıza gelsin” şeklinde konuştu.

    Perşembe, 31 Ekim 2013 14:20

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica