CHP Kendi hikayesini yazıyor

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız, Aydın’da İl Gençlik Kolları ile beraber bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etiklerini ve seçim süreci ile ilgili görüştüklerini gençlerin siyasi eğilimleri üzerine görüş alışverişi yaptıklarını belirtti.

Yıldız,iktidara sert açıklamarda bulundu.

“Türkiye'de 19 milyon genç var”
Türkiye’de 19 milyon genç nüfusun olduğuna ve bu gençlerin bazı hakların göz ardı edildiğine vurgu yapan Yıldız, “Biz genç arkadaşların siyasetteki hakkını ve hukukunu koruma mücadelesiyle ülkenin her yerinde CHP bayrağı altında o arkadaşlarımızın sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesinden kendi öz haklarına kadar hepsinin temel hak sayılması konusunda siyaset güderken, AKP 11 yıllık iktidarının gerici ve faşist uygulamalarını, Gezi Parkı olaylarında yedi genç ölüm üzeriden göstermiştir. AKP’nin gençleri oy deposu olarak görmesi ve onlar üzerinden kendi salt iktidarını devşirme çalışmasına her yerde karşı çıktığımız gibi Aydın’da önümüzdeki yerel seçimlerde Gençlik Kolları Başkanlığı’nın çalışmalarıyla karışı çıkılacaktır” dedi.

“Genç kelimesi geçmiyor”
Mevcut Anayasa’da gençlere verilen sosyal haklar ve siyasi hakların kısıtlı olduğu söyleyen Yıldız, yeni anayasa çalışmalarında bu konuda değişim olmasının konuşulmadığı ya da öneri getirilmediğini ve 19 milyon genç nüfusun kenara itildiğini belirtti. İktidarın gençlere yeterince önem vermediğe de değinen Yıldız sözlerine şöyle devam etti, “ Anayasa gençleri aslında korunması gereken bir varlık olarak görüyor. Ancak ne Demokratikleşme Paketi’nde ne yeni Anayasa sürecinde nede ülkenin tıkanmış siyasal sorunları sürecinde genç kelimesinin ‘g’ harfini bile ağzına almayan, gençleri bu hayatın ortağı kabul etmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Ben sizin aracılığınızla Aydın’da ki tüm genç arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Hepinizin yaşamsal sorunlarının CHP ve Gençlik Kolları farkındadır.”

“CHP kendi hikayesini yazıyor”
CHP’nin gençlere önem verdiğini, gençler üzerine çalışmalar yaptığını ve seçim sürecindeki gençlere yönelik çalışmalara değinen Yıldız, “CHP kendi hikayesini yazıyor. Bölge kampları düzenliyor. CHP gençlik kolları genel başkanlığı son 6 ayda aldığı bayrakla 7 bölgede 7 gençlik kampı düzenleme kararı aldı. İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de bölge kamplarını tamamladı. En son Marmara ve Trakya bölgeleri kaldı o kamplarda toplandıktan sonra bir yerel seçim startı verilecek. Devam edilen çalışmalara bir görünürlük kazandırılarak yerel seçim sürecine daha da sağlam adımlarla girecek. Şu an aktif olan 130 bin genç üye sayısını 200 bine taşıdık. Genel başkanımız yüzde 10 gençlik kotası getirerek CHP kadrolarımızın ve ülkedeki yönetim kadrolarının gençleşmesi noktasında bir karara imza attı. Bu uygulamanın sonuna kadar genç arkadaşlarımızın leh noktasında işleyeceğinin teminatını veriyorum ve ben arkadaşlarımın güvencesi olarak Gençlik Kollarının Başkanlığı’nı yapıyorum. Tüm genç arkadaşlarımızı da Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın çalışmalarına katılmaya davet ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 29 Ekim 2013 15:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica