"Biz de hedefler bitmez"

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanımız İrfan İnanç Yıldız, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, ve CHP Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Deniz Akar, CHP Sakarya İl Gençlik Kolları’nın projesi olan öğrenci yurdunun açılış törenine katıldı.

Yıldız, “Öğrenci yurdu projemizi Türkiye’nin her yerine taşımaya çalışacağız. Biz de hedefler bitmez” dedi. Bugün sabah saatlerinde Sakarya’ya giden İrfan İnanç Yıldız, ilk olarak Sakarya İl ve Geyve İlçe Gençlik Kolları ile birlikte tarım işçilerini ziyaret etti.
CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ceyhun Sabahattin Sorguç’un da eşlik ettiği ziyarette işçilerle sohbet edip birlikte elma ve kereviz toplayan Yıldız, işçilere AKP’nin iflas eden tarım politikalarını anlattı.
Daha sonra Geyve İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Yıldız, “Geyve böyle yönetilmeyi hak etmiyor. Geyve’de elma toplayan bir tarım işçisinin günlük 45 lira yevmiye için 100 kilogram elma toplaması gerekmektedir. Sabah saat 6’da gün ışığında mesaiye başlayan Geyve emekçileri, AKP iktidarının yanlış tarım politikalarından dolayı karın tokluğuna çalışmaktadır ve bütün gününü burada geçirmektedir. Ayrıca buradaki genç kardeşlerimiz de AKP’nin istihdam politikalarından kaynaklı olarak ciddi bir işsizlik sorunu yaşamaktadır. Ama CHP iktidarı genç bir iktidar olacaktır. Bu iktidar, onların tüm yaşamsal sorunlarını cevap verecek bir iktidar olacaktır” diye konuştu.

Geyve ziyaretinin ardından Sakarya İl Başkanlığı’na geçen Yıldız, 2009-2010 yılları arasında İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış olan ve CHP Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı olan Altuğ Balcıoğlu’nın aday adaylığı açıklamasına katıldı.
Burada da bir konuşma yapan Yıldız şunları söyledi: “CHP Gençlik Kolları, 11 yıldır ülkeye adeta zulmeden AKP’den 5 katı daha köklü bir tarihe sahiptir. Bizim Gençlik Kollarımızdan Genel Başkanlar, Genel Sekreterler ve memlekete yön veren siyasi aktörler yetişmiştir”. Bağcı’nın aday adaylığını kutlayan Yıldız şöyle devam etti: “Altuğ kardeşimizin aday adaylığı bizi mutlu etmiştir. CHP yerelde ve genelde kadrolarını gençleştirecektir. CHP’nin, mecliste grubu bulunan partiler arasında, genç aday adaylarından başvuru ücreti almayan tek parti olması da bunun ispatıdır.”
Sakarya İl Başkanlığı’ndan ayrılarak İl Gençlik Kolları’nın bir projesi olan ve kadın kollarının da katkı koyduğu, 40 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Yıldız, “Türkiye’de 4 milyon üniversite öğrencisi var. Ancak sadece 300 bin öğrenci devletin olanaksız şartlarındaki yurtlarında barınabiliyor. Oysaki; üniversitelilerin en büyük sorunu barınma sorunudur. Ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bu sorunu çözmeyi bırakın, daha da derinleştirmiştir. Bunun sebebi de AKP iktidarının bu sorun üzerinden üniversitedeki arkadaşlarımızın kendi siyasal mecralarına geçişini hesaplamalarıdır. Bugün tüm Türkiye’ye örnek olan Sakarya Gençlik Yurdu projemizi imkânlar dâhilinde tüm vilayetlere taşımaya çalışacağız. Çünkü bizde hedefler bitmez. Bizde azim ve kararlılık, memleket sevdası dinmez. Yurdumuz tüm Sakaryalı genç kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

    Salı, 24 Eylül 2013 15:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica