Gürsel Tekin Beykoz'da

CHP Beykoz'da Genel Başkan Yardımcıları ve Grup Başkanvekilleri düzeyinde ziyaretlere devam ediyor.

Mart ay'ı içerisinde Mehmet Akif Hamzaçebi'nin Yenimahalle'ye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkab'ın Beykoz Vakfı'nda söyleşiye katılması ve Gürsel Tekin'in Beykoz'da bir dizi kahve toplantıları ve esnaf ziyaretleri ile devam etti.

Gerçekleşen ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e İlçe Yönetimi ve Partililer eşlik etti.

Gürsel Tekin'de emekçileri desteklediklerini, KİT'lerin kapatılmasının karşısında olduklarının ve yanlış özelleştirmelerin ülke ekonomisine ve istihdam kaynaklarına zarar verdiğini dile getirdi.

Gürsel Tekin İncirköylülerle

Gürsel Tekin daha sonra saya atölyesinden ayrılarak İncirköy'deki başka bir toplantıya katıldı.

İncirköy Mahallesi, Çukurçayır Caddesi üzerinde bir kıraathanede gerçekleşen toplantıya CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez, Beykoz Eski Belediye Başkanı Alaattin Köseler, İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik YAvuzyılmaz, Tokatköy Mahalle Muhtarı Erkan Atagün, CHP İlçe Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yavuz yaptı. Yavuz daha sonra sözü İncirköy Mahallesi Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz'a verdi.

Şefik Yavuzyılmaz (İncirköy Mahalle Muhtarı):

Muhtar Şefik Yavuzyılmaz ilk olarak 2-B konusu olan Mülkiyet sorununa dikkat çekerek, vatandaşların yerlerini belirlenen fiyatlarla asla alamayacağını belirtti.

İncirköy Mahallesi'nde oturan vatandaşların ortalama 600-800 TL maaş alan emeklilerden oluştuğunu, 2000 TL olarak istenen müracaat bedelini bile ödemelerinin sor olduğunu ifade ederken, bunu Beykoz'da diğer mahallelerde de böyle olduğunu ifade etti.

Muhtar Şefik YAVUZYILMAZ, mahallelerinin en az 150 senelik bir geçmişi olduğunu da sözlerine ekleyerek, kimsenin kendilerini yok saymaya haklarının olmadığını, başka bir yere gitme şanslarının da olmadığını, emekli olan vatandaşların emeklilik maaşları ile bu yerleri alamayacağını belirtti.

CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin'e aralarında oldukları için teşekkür ederek sözlerine devam eden Yavuzyılmaz, sorunların Beykoz'a gelen her siyasiye anlatılması gerektiğini, yasanın kendilerine anlatıldığı gibi çıkmadığını söyleyerek, sorunların Ankara'ya taşınmasını, iktidar partisine Mahallelerinin sorunlarını aktarmaları konusunda da kendilerine bir rica da bulundu.

Daha sonra sözü İlçe Başkanı Hızır Yılmaz aldı.

Hızır Yılmaz (CHP Beykoz İlçe Başkanı):

Yılmaz, kimse bizleri komşularımızdan ayıramaz, sürgün yasasına dur diyeceğiz. Bizleri birbirinden ayırmaya kalkarsan buna soykırım yasası denir diyerek, kentsel dönüşümün ne gibi sorunları da beraberinde getireceği üzerine konuştu.

CHP olarak vermiş oldukları her sözü yerine getirmekle mükellef olduklarını ve söz verdikleri gibi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile vatandaşı buluşturduklarını belirten Yılmaz, "Beykoz'da bir sürgün yaşanıyorsa CHP bu sürgüne dur demek adına buradadır, Gürsel Bey sayesinde İncirköylü'nün tüm durumunu ve duruşunu Ankara'ya ileteceğiz" dedi.

Hızır Yılmaz'dan sonra sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin aldı.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin sözlerine şöyle başladı. Mülkiyet konusun hakkında herkesin bir şeyler söylediğini ve insanların kafasının karıştığına dikkat çekti. Bir TV programında Erdoğan Bayraktar'ın anlattığı şeyler üzerine kanalı arayıp konuştuklarının yanlış olduğunu söylediğini belirtip, bir araya gelerek konuyu karşılıklı konuşmaları gerektiğini söylediğini fakat kabul etmediğini, Başbakan Erdoğan'ın her yerde olduğu gibi basını da susturduğunu söyledi.

Devletin asıl görevinin vatandaşların barınma hakkını korumak olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, 11 yıldır AKP'nin iktidarda olduğunu ve 2-B sorununun hala çözülmediğini söyledi.

AKP'nin yasa çıkmadan önce 25 Milyar Dolar toplanacak dediğinde CHP olarak itiraz ettiklerini söyleyen Gürsel Tekin, bugün baktıklarında 1 Milyar Dolar bile toparlanamadı dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'a seslenen Tekin "Ahmet Ağabeyin, Zehra Teyzenin sorunlarını neden çözmüyor" diyerek aslında çözmek istemediklerini söyledi. Rezidanslar, binalar, kulelerin önemli bir kısmının AKP döneminde özle plan tadilatları ile yapılmış rant alanları olduğu ifadesini kullanan Tekin, bunları herkesin bilmesi gerektiğini, kimlerin yönettiğinin bilinmesi gerektiğini anlattı.

AKP döneminde son 7 yılda İstanbul'da oluşturulan rantın 40 Milyar Dolar olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, emlak vergisinin arttığını, asfalt katılım payları, çöp vergileri alınırken plaza sahibi ile bir normal vatandaşın aynı parayı ödediğini, adaletsizliğin olduğunu söylerken, "kaçak yapılardan neden vergi alıyorsunuz?" dedi.

Gürsel Tekin "Bazı büyük firmaların sahipleri, bakan yakınları, milletvekili, iktidar partisine yakın insanlardır. Bunlar bakan çocuğu, akrabasıdır. Bunların hepsinin çocukları çok akıllı olduğu için gemi, alışveriş merkezi sahibi oldular. Onların çocukları akıllı ama bizim çocuklarımız hem akıllı hem de namusludur" diyerek tüm kıraathanedeki vatandaşların coşmasına neden oldu, herkes Tekin'i ayakta alkışladı.

CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin'in konuşmasından sonra Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan söz alarak kısa bir konuşma yaptı.

Gürbüz Çapan'ın konuşmasından sonra mahalleliler söz aldı. Söz mahallelideydi. Vatandaşlar tek tek Gürsel Tekin'e sorular sorup cevaplarını aldılar.

Haber: Beykoz Gündemi

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 15 Mart 2013 16:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica