Gürsel Tekin İzmir'de iftarda buluştu

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin İzmir'de yine yoğun ilgiyle karşılaştı. İzmir'de düzenlenen iftar programına Kars-Ardahan-Iğdır derneklerinin yanı sıra iş ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı.

İftar programı öncesi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Yenigün TV 'de "Siyasetin Özeli" program konuğuydu.

Türkiye'de artan terör saldırılarını anımsatan Tekin, ülkeyi sıkıyönetim, olağanüstü hal uygulamalarıyla yönetmenin yanlış olacağını savunarak, çözümün "siyaset mekanizmasında" olduğunu ifade etti.

CHP'nin, Türkiye'nin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunlarda, yapılması gereken ne varsa görev almaya hazır olduğunu belirten Tekin, CHP'nin hazırladığı raporların dikkate alınmaması nedeniyle, Türkiye'nin bugün, Ortadoğu coğrafyasında "ev hapsine mahkum edilmiş" bir ülke konumunda olduğunu iddia etti.

Yaşanan diplomatik gelişmelere seyirci kalmak istemediklerinin altını çizen Tekin, "Ana muhalefet olarak hazırladığımız raporları dönemin Dışişleri Bakanı Davutoğlu okumuş olsaydı bu rezaletlerin hiç biri yaşanmamış olacaktı." dedi.

Tekin programın ardından İzmir'de düzenlenen iftar programına katıldı. İzmir'de iki ayrı iftar yemeğine katılan Tekin'e İzmir'de ilgi oldukça yoğundu.

İlk olarak Kars-Ardahan-Iğdır'lı hemşehrilerinin iftar yameğine katılan Tekin konuklarla da tek tek ilgilendi.Tekin ardından Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın bölge bölge muhtar ve vatandaşlara verdiği iftar yemeğine de katıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin gece geç saatlerde İzmir'de ayrıldı.

Haber: Ege Medyası

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 24 Haziran 2016 10:47

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica