"Yıkılmış kaleleri yeniden inşa edeceğiz"

Gürsel Tekin, genel seçimler, CHP örgütlerindeki yapılanma ve Adana ile ilgili www.adanaulus.com'a çok önemli açıklamalarda bulundu.  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP'nin Adana'da kaybetmesinin kendisini çok üzdüğünü belirtti, "Yıkılmış kalelerimizi yeniden inşa etmek için ciddi çalışma yapacağız" dedi.

2015 yılında yapılacak seçimde çok önemli projelerinin olacağını, içe dönük mücadeleye son vereceğini dile getiren CHP Genel Sekreteri Tekin, "Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. CHP'de içe dönük mücadele partiye ihanettir." şeklinde konuştu.


CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in sitemiz imtiyaz sahibi İsmail Başkan'ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Soru: Seçim tarihi erkene alınmaz ise 7 Haziran'da Milletvekilliği seçimi yapılacak. CHP'nin genel seçim hazırlıkları nelerdir?
Gürsel Tekin: Cumhuriyet Halk Partisi her zaman seçime hazır. Hazırlıklarımız var, her zaman var. 2015 seçiminde çok önemli projelerimiz var. CHP'nin 2011 seçiminde de çok önemli projeleri vardı. Biz kendimizi ve projelerimizi yeterince tanıtamadık. Bugün kamuoyunda tartışılan Cumhuriyet Halk Partisi'nin projeleridir. Somut son örnek bedelli askerlik konusudur. Bu tartışma konusu oldu. Dönemin Başbakanı ne demişti? "Bu ülkeyi kim koruyacak" demişti. Parası olan var, olmayan var. CHP projesinde parası olmayanın da faydalanması öngörülüyordu. İntibak Yasası. Daha bir çok projeye bugün iktidar dört elle sarılmış durumda.

Önümüzdeki seçimlere daha kapsamlı projelerle hazırlanıyoruz. Bunlardan sadece biri hakkında ipucu vermek istiyorum. Ülkemizdeki 42 milyon yurttaş borçlu. 56 milyon seçmenin 42 milyonu borç batağında. Bu vatandaşlarımız perişan durumda. Bu borçlanma ile ilgili çok önemli projemiz var. Ekonomiden sorumlu arkadaşlarımız, genel başkanımız bu projemizi yakında kamuoyu ile paylaşacak.

Soru: CHP örgütlerinde yeniden yapılanma konuşuluyor. Örgütlerle ilgili neler oluyor?
Gürsel Tekin: Önümüzde seçim var. Örgütlerimizde, bir çok örgüt başkanımız milletvekili adayımız olacak. Dolayısı ile istifaları söz konusu. İstifa eden örgüt başkanlarımızın bulunduğu illeri, ilçeleri de yeniden yapılandıracağız. Önümüzde seçime 5-6 aylık bir süreç var. Bu süreci CHP seçime endeksli sürdürecek. CHP içe dönük mücadeleye son verecek. Gerçekten kritik bir süreçten geçiyoruz. Bugün tartışılan güvenlik yasası, "Sıkıyönetim Yasası"dır. Önümüzdeki günlerde AKP il başkanları valiler, ilçe başkanları kaymakamlar olacak, O kaymakam ve valiler istediği zaman siyasi parti yöneticilerine müdahale edebilecekler. Böyle bir süreçte CHP'de içe dönük mücadele partiye ihanettir bana göre. İçe dönük mücadeleden herkesin vazgeçmesi gerekir. Önemli olan Türkiye'nin geleceğidir. Bütün CHP seferberlik içerisinde gidişatla ilgili mücadele edecektir. En kolay iş kendi arkadaşını yenmendir. Bunun sana bir şey kazandıracağını zannetmiyorum. 30 yıldır kime ne kazandırdı? 30 yıldır birbirimizi yeniyoruz. Bu konuda kazançlı olan biri çıktı mı? Parti bundan kazançlı çıktı mı? Bu hastalıktan vazgeçeceğiz.

Soru: CHP'nin Adana'ya bakışı nedir? Adana hakkında düşünceleriniz nedir?
Gürsel Tekin: CHP'nin orada kaybetmesi beni çok üzdü. En güçlü olduğumuz alanda maalesef üzülerek söylüyorum bizim yanlışlarımız sonucu Adana kaybedildi. Buradan ders aldık. Adana'da, Mersin'de, Antalya'da önümüzdeki günlerde çok özel çalışmalar yapacağız. Yıkılmış kalelerimizi yeniden inşa etmek için ciddi çalışmalar yapacağız. Adana'ya selamlar, saygılar. En kısa zamanda Adana'ya geleceğim, birkaç ziyaretim olacak.


Haber: Adana Ulus

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 05 Aralık 2014 11:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica