Gürsel Tekin, Stockholm'da halkla buluştu

İsveç Sosyal Demokrat İşçi Partisi ve İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu'nun davetlisi olarak Cuma günü Stockholm'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin gün boyunca temaslarda bulundu.

Cuma günü, Stockholm Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek başlayan Gürsel Tekin, Belediye Başkanından şehir hakkında brifing aldı. Daha sonra  İsveç Parlamentosu'nu ziyaret eden, Gürsel Tekin İsveç Sosyal Demokrat Partisi, Uluslararası ilişkilerden sorumlu sekreteri ve milletvekilleri ile öğlen yemeği yiyerek çeşitli temaslarda bulundu.
 
 Sayın Gürsel Gürsel Tekin İsveç'in efsane Başbakanı Olof Palme'nin mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktı. Yoğun temaslarının ardından İsveç'te yaşayan sivil toplum örgütü temsilcileri, İsveç CHP yöneticileri ve vatandaşlarımızla buluştu. Onlara temasları hakkında bilgi sunan Tekin, yöneticiler ve vatandaşlarla sohbet havasında bir görüşmede yaptı. Onları  dinleyerek, Türkiye sorunlarına yönelik çözüm önerileri üzerinde tartışıldı.Tüm katılımcılara ve kendisini konuk edenlere ayrı ayrı teşekkür etti.
 
Toplantının ardından onuruna yemek daveti veren, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Sayın Kaya Türkmen'in  davetine katılmak üzere salondan ayrıldı.

Haber: İsveç Postası

    Pazar, 23 Kasım 2014 11:56

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica