Gürsel Tekin, Çankaya'da açılışa katıldı

Çankaya Belediyesi "Hoş Geldiniz Masası" açıldı. Açılış törenine CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, milletvekilleri Uğur Bayraktutan, Levent Gök, Volkan Canalioğlu, Ali Haydar Öner, CHP PM üyesi Saniye Barut, Disiplin Kurulu Üyesi Şenal Sarıhan, CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşın elinde evrakla kat kat dolaşmasının son bulacağı hizmet birimi için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Bugün hizmet aşkının şekle büründüğü gündür." dedi.

Çankaya Belediyesi'nin sorun yaratan değil hizmet üreten bir belediye olacağı sözünü veren Taşdelen, sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye, akılla, tutkuyla, aşkla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

40 Personel günde bin kişiye hizmet verecek
Hoş Geldiniz Masası'nın günde en az bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu kaydeden Taşdelen, "Vatandaş artık Çankaya'da işini halletmek için tanıdık bulmak zorunda kalmayacak, katlarda dolaşmayacak. Çünkü Çankaya Belediyesi burada bütün Çankayalıya "hoş geldiniz" diyecek" dedi. Taşdelen, Hoş Geldiniz Masasının 40 kişilik bir ekiple, imar, ruhsat denetim, dilekçe ve şikayet, harita, çap bilgilendirme ve karşılama birimlerinden oluşacağını söyledi.

"Çankaya sosyal demokrat belediyeciliğin markası olacak"
Çankaya Belediyesi hizmetlerinin marka olduğunu dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, "Kaldırımlarımız marka oldu, parkalarımız da marka olacak." dedi. Türkiye'nin yıllardır Avrupa Birliği'ne giremediğini hatırlatan Taşdelen, Çankaya'nın ise Avrupa Birliği norm ve standartlarında hizmet ürettiğini söyledi. Göreve geldiği günden bu yana 8 park, 3 gündüz bakımevi açtıklarını belirten Taşdelen, Çankaya'ya yakışır, bin 800 kişilik bir kültür sanat merkezi yapılacağının da müjdesini verdi. Taşdelen, "Çankaya, 1989'larda olduğu gibi Sosyal Demokrat Belediyeciliğin adı, öncüsü ve markası olacak." dedi.

Gürsel Tekin: "Tüm engellere rağmen Çankaya çalışıyor"
Türkiye'de hakim süren iktidara rağmen hizmet üretmekten geri durmayan Çankaya Belediyesi'ne teşekkür eden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Tüm engellemelere rağmen, Çankaya Belediye Başkanımızı yürekten kutluyorum. Vatandaşı bürokrasiden uzak tutacak bu birimin de hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Açılışa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de, CHP'nin en önemli ilkesinin "Halkçılık" olduğuna dikkat çekerek, "Bu hizmet insana verilen değerin en somut göstergesidir." dedi. Daha sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ise kalabalığa şöyle seslendi: "Eşkıyadan hükümdar olmayacağını Mustafa Kemal ve arkadaşları gösterdi. Hırsızdan, arsızdan hükümdar olmayacağını da siz göstereceksiniz." dedi

Haber: Ankara Meydanı

 

    Salı, 21 Ekim 2014 15:24

Bağlantılı Konular