Milli Eğitim'i Bakan Avcı yönetmiyor


CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve TÜRGEV yöneticisi Bilal Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) imam hatipler ve karma yurtlar gibi bazı projelerine karıştığını gösterdiğini iddia ettiği bir ses kaydını dinletti.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, dün düzenlediği basın toplantısında MEB'in planlamalarını Bilal Erdoğan'ın bulunduğu TÜRGEV, Önder, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı ve Ensar Vakfı'nın oluşturduğu 5'li koordinasyon adını verdiği bir oluşumun belirlediğini iddia ettiği bir tape dinletti. 26 Ağustos 2013'te bu kuruluşların katıldığı toplantıda imam hatip okulları, karma eğitim, kılık kıyafet, arsa tahsisi, imar planlaması ve atamalar gibi konuların görüşüldüğünü savunan Tekin, tapeyi dinlettikten sonra "Biz zannederdik ki bu ülkenin Milli Eğitim Bakanı varmış. Demek ki bu ülkenin Milli Eğitim Bakanı yok, bu ülkenin Bilal'i varmış, eğitime de Bilal karar veriyormuş" diye konuştu.

Gürsel Tekin, bir soru üzerine, "Bir kere orada isimleri de göreceksiniz milli eğitim görevlileriyle toplantılar yapılıyor. Eğitimin nasıl dizayn edileceğinin talimatları veriliyor" yanıtını verdi. "Konuyu Meclis'e taşıyacak mısınız?" sorusu üzerine Tekin, "Bugüne kadar vermiş olduğumuz gensoru ve soru önergelerinin hiçbir tanesinin cevabını ne yazık ki alabilmiş değilim. CHP olarak bizim bugüne kadar vermiş olduğumuz gerek soru önergeleri, gerekse araştırma önergelerinin tamamı bir gerçekliliğe dayalı olarak verilmiştir" diye konuştu.

Haber: Şirinnar

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 04 Ağustos 2014 13:32

Bağlantılı Konular