Gürsel Tekin, Radyo Ege Postası'nın konuğu oldu

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin İzmir siyaseti üzerine önemli açıklamalar yaptı. Tekin "CHP'de siyaset yapabilirsiniz, muhalefette yapabilirsiniz, ama CHP'den ayrılıp sonrada bu partinin önünü kesenlerle bir daha beraber olmamız mümkün olamaz eğer CHP'ye ihanet edilmişse babamızın oğlu olsa affetmeyiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin Radyo Ege Postası'nda Mithat Umutoğulları ve Adem Nakçı'nın konuğu oldu. Gürsel Tekin programda seçim sürecinde aday gösterilmeyince köstek olanların asla bir daha partiye geri dönemeyeceğini söyledi. Seçimlerde başarısızlık varsa bu önce Genel Merkezin suçu diyen Gürsel Tekin, ama tabikide herkes özeleştiri yapmak zorundadır dedi.

Tekin'in açıklamalarından konu başlıkları şu şekilde:

Her şeye rağmen İzmir başarılı
"30 ilçeye taliptik, bir kaçı gidince üzüldük" diyen Gürsel Tekin, "Bütün engellemelere rağmen İzmir seçimlerde başarılı olmuştur" dedi. Tekin, "Siyaset ticaret gibidir, kârın nasıl ölçüsü yoksa, reyin de ölçüsü yoktur. Başarı grafiği koymak mümkün olmaz ama geçmişte bütün olanlara bakıldığı zaman İzmir'de CHP'nin elini kolunu bağlamak için ellerinden geleni yaptılar. Bütün kumpaslarda belediyenin işlerini sekteye uğrattılar.  İzmir belediyesine bu tuzaklar kurulurken siz sesinizi  çıkarmadınız ama çocuklarınıza dokununca sesler yükseldi. Ama herşeye rağmen İzmir önünde duran engellemelere rağmen başarılı olmuştur, ben  böyle buluyorum, daha da başarılı olmasını istiyorum. Biz 30 ilçeye taliptik birkaç ilçe gidince başkanlarımız üzüldü tabi eksikler tabi ki vardı çoğuda genel merkeze aitti bunu kabul ediyorum. Adaylar erken açıklandı, kırılmalar, darılmalar oldu inşallah bu hataları bir daha yapmayacağız."

"CHP'de siyaset yapabilirsiniz, muhalefette yapabilirsiniz, ama CHP'den ayrılıp sonrada bu partinin önünü kesenlerle bir daha beraber olmamız mümkün olamaz eğer CHP'ye ihanet edilmişse babamızın oğlu olsa affetmeyiz. Parti içinde ben söyledim olacak anlayışı kabul edilebilecek bir anlayış değildir."

İlçelerde yaşanan istifalar hakkında değerlendirmede bulunan Tekin, "Örgütte talep varsa kendi içinde bunu yenileyecektir, seçime engel, ileriye dönük tartışmayı bu dönem bitirmek istiyoruz, herkes demokratik şekilde yarışmalı zaten ön seçim mekanizması daha çok çalıştırıldığında bu daha kolay olacaktır." şeklinde konuştu.

Herkes özeleştiri yapacak
İl Başkanı Ali Engin başarılı mıydı sorusuna Tekin, "Burada özeleştiri yapılacaksa önce Genel Merkez olarak biz yaparız, ama eksiklik varsa herkes özeleştiri yapacak başarıyı başarısızlığı tek başına kimseye yıkmak çözüm değil, kolaycılıktır. Herkes, İl Başkanı, İlçe başkanı, Genel Merkez, her kimse  özeleştiri yapacak ve aynı hataları bir daha yapmayacağız." şeklinde yanıt verdi.

Örgütün işi belediyeyi suçlamak değil
"Belediyelerimiz kendi görevini yapacak kamu görevini üstleniyorlar, örgüt kendi işini yapacak. Bir biriyle çakışan değil birbirini tamamlayan mekanizmalar olacak. Örgütün görevi belediyeyi suçlamak değildir."

Haber: Ege Meclisi

    Perşembe, 26 Haziran 2014 12:42

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica