Gürsel Tekin, CEFTUS'un gecesine katıldı

Londra'da faaliyet gösteren Türkiye Araştırmalar Merkezi CEFTUS (Center for Turkey Studies) üçüncü kuruluş yıldönümünü görkemli bir gece ile kutladı. Geceye çok sayıda İngiliz politikacının yanısıra BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, CHP Genel Başkan Yardımcıları İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile Adana Milletvekili Ali Demirçalı da katıldılar.

İngiliz parlamentosunda düzenlediği Türkiye ve Kıbrıs konulu toplantılarla dikkat çeken CEFTUS'un yıldönümü etkinliği, Londra'nın merkezi bölgelerinden Oxford Street'teki Marriott Hotel'de gerçekleştirildi. Geceye, siyaset, medya ve  iş dünyasının tanınmış isimlerinin de aralarında bulunduğu 500 dolayında davetli katıldı.

İngiliz parlamentosu ve Lordlar Kamarası üyelerinin de yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe  iktidardardaki Muhafazakar Parti'nin önde gelen isimlerinden Devlet Bakanı Kenneth Clarke, İşçi Partili milletvekili ve Meclis İçişleri Komisyonu Başkanı Keith Vaz ile AP Milletvekili Barones Sarah Lutford’un da aralarında bulunduğu 100’ü aşkın İngiliz Parlamentosu ve Lordlar Kamarası üyesi ile Avrupa Parlamentosu milletvekili katıldı.

Belediye meclis üyesi adayı Suna Hürman plaketini CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den aldı.  

Haber: Londra Gazete

    Perşembe, 01 May 2014 10:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica