"Saldırgan sıradan biri değil"


Habertürk TV'nin sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin, saldırının BDP grup toplantısı önünde yapılmasının provokasyon çabası olduğuna dikkat çekti.

Gürsel Tekin, "Ciddi bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkıyor. Saldırganın profesyonel olduğunu ifade etmek istiyorum. BDP grup toplantısının önünde olması 'Bir provokasyon yaratabilir miyim' çabası da olabilir. Eylemi gerçekleştiren kişinin sıradan bir kişi olmadığı bizim elimizdeki bilgilere göre ihtimal dahilinde. Farklı örgütlerle bağlantısı olabilir" dedi.
 
Gürsel Tekin, "Aklıma şu soru işaretleri geliyor. Hrant Dink cinayetine baktığımızda da sabıkalı isimlerin kullanıldığını görüyoruz. Emniyetin incelemesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
 
Saldırı ardından grup toplantısına katılan Kılırdaoğlu ise, "Herkesi sükunete davet ediyorum. Demokrasi yolu engellerle doludur. Bu CHP liderine yapılan ilk saldırı değildir. Rahmetli İsmet İnönü'ye de taşlar atıldı, kafası yarıldı, saldırılar düzenlendi. Ama tek hedefimiz var bu ülkeye sağlıklı demokrasi ya getireceğiz ya getireceğiz. Baskılar, şiddet bunlar bizi engelleyemez. Biz kimsenin önünde diz çökmeyen gelenekten geliyoruz. Birisi yumruk atacak biz geri adım atacağız... Asla geri adım atmayacağız, inançlarımızdan vazgeçmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber: Urfa'da Bugün

    Salı, 08 Nisan 2014 09:43

Bağlantılı Konular