Gürsel Tekin: "Bu kirli iktidara oy verirseniz suç ortağı olursunuz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Konya ziyaretleri kapsamında CHP Selçuklu seçim bürosunda partililer ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Konya ziyaretleri kapsamında CHP Selçuklu seçim bürosunda partililer ile bir araya geldi. Ziyarette CHP Milletvekili Atilla Kart, İl Başkanı Mevlüt Karpuz, Selçuklu Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Yağcı ve partililer katıldı. Konya'nın İzmir, Eskişehir gibi bir şehir olabilecekken içine kapanır bir hale geldiğini söyleyen Tekin, CHP başkanlarının gelmesi halinde bu kaderin değişeceğine dikkat çekti. Türkiye'de CHP belediyelerinin olduğu bölgelerde ekonomik sıkıntıların olmadığını söyleyen Tekin, Konya gibi yüz bini aşkın üniversite öğrencisine sahip bir şehrin 24 saat canlı kalmamasının yöneticilerin bir eksikliği olduğunu kaydetti. 17 Aralık Şebi Arus günü Konya ve Türkiye için çok önemli olan Mevlana törenlerinde yaşanan operasyon ile lağam kutusunun patlak verdiğini dile getiren Gürsel Tekin, bir iş adamının rüşvet ile Türkiye'yi rehin aldığını söyledi. Konya ve Türkiye'nin bu gidişi seçimlerde durduracağını belirten Gürsel Tekin, "Tüm Türkiye için çok önemli bir seçim olacak. Bu seçimler ile ya barbarlığa teslim olacağız, ya da özgürlüğe teslim olacağız. Böylesi bir barbar iktidarın karşısında Konyalıların ciddi bir duruş sergileyeceği inancı içerisindeyim. Bütün bu olup bitenleri kabul etmek mümkün değil" dedi.

Kirli oyunun parçası olmayın
Twitter'ın ülke genelinde durdurulmasıyla ilgili de konuşan Gürsel Tekin, Türkiye'nin önemli bir kırılma içinde olduğunu söyledi. Twitter yasağının basit bir yasak olmadığını belirten Gürsel Tekin, yasağın korkudan kaynaklandığını kaydetti. Seçimlere 6 gün kaldığını söyleyen Gürsel Tekin "Bu kirli oyunun parçası olmayın. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu kirli iktidara oy verirseniz suç ortağı olursunuz. Bütün bunların karşısında meşruiyetini kaybetmiş iktidara seslenecek değiliz. Sayın Cumhurbaşkanı tehditlere boyun eğme. Türkiye'ye sahip çık. Yoksa sizde bu kirli oyunun parçası olarak tarihe gömülürsünüz" diye konuştu.

Haber: Memeleket Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 24 Mart 2014 15:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica