"Kamuyounun yoklamalarının hiçbirisi inandırıcı değil"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, mevcut kamuoyu yoklamalarının hiçbirisinin inandırıcı olmadığını düşündüğünü belirtti.

Gürsel Tekin, partisinin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki yolsuzluğun hangi boyutlarda olduğunu tespit etmek için bakan çocuklarının servetine bakılmasının yeterli olacağını ileri sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin:
"Mevcut kamuoyu yoklamalarının hiçbirisinin inandırıcı olmadığının bilinci içindeyim. Bir bakan savcıya müdahale edecek duruma gelmişse, bir vali polise müdahale edecek duruma gelmişse, bir deyim var: 'Et kokarsa tuz dökün.' Bırakın eti, tuz da koktu."

Gürsel Tekin, partisinin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki yolsuzluğun hangi boyutlarda olduğunu tespit etmek için bakan çocuklarının servetine bakılmasının yeterli olacağını ileri sürdü. Ülkenin içinde bulunduğu sorunların sadece mecliste siyasi partilerin mücadelesiyle çözülemeyeceğini ifade eden Gürsel Tekin, Türkiye'nin geçmişte yaşadığı bazı sıkıntılarını hatırlattı.

Uzun süre ara dönemler ve darbe dönemleri ve olağanüstü hal dönemleri yaşandığım anlatan Gürsel Tekin, şunları söyledi:
"Şu an da Türkiye olağanüstü hal dönemini yaşıyor. Yasası yok, uygulamaların tamamı olağanüstü uygulaması. Bugün sözde gruplar arasındaki kavgaya baktığımızda 30 yıllık yol arkadaşlarıdır hepsi birbiriyle. Bu AKP iktidarını sadece 11 yıllık iktidar gibi düşünmeyin. 30 yıllık sürece bakın. Bu sürecin tamamında AKP'nin bugünkü kadroları var. Bunun en canlı tanığı siz Yozgatlılarsınız. Bakın hemşehrilerinize 30 yıl. Partiler değişmiş, onlar gitmiş bunlar gelmiş ama belli insanlar 30 yıldır orada bu ülkeyi yönetiyor." • Türkiye'de yoksul milyonlarca insanın tek sebebinin kirlenmiş siyaset ve yolsuzluk olduğunu savunan Gürsel Tekin, "Mevcut kamuoyu yoklamalarının hiçbirisinin inandırıcı olmadığının bilinci içindeyim. Çünkü çoğuna baktığınızda maalesef kamuda iş yapan, oradan buradan beslenen çoğunlukla kamu besleme şirketleri. Bütün buna rağmen bu oranlar doğruysa bir yerde ciddi bir sıkıntı var." dedi. Gündeme gelen dinlemelere de değinen Gürsel Tekin, kamuoyuna yansıyan dinlemelerin başka ülkede olması halinde o ülkede iktidarın bir gün dahi duramaz hale geleceğini kaydetti.

Türk siyasetinin kirlendiğini öne süren Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Bir bakan savcıya müdahale edecek duruma gelmişse, bir vali polise müdahale edecek duruma gelmişse, bir deyim var: 'Et kokarsa tuz dökün.' Bırakın eti, tuz da koktu. Türk siyaseti, utanarak söylüyorum, kirlendi, çamurun, pisliğin içinde. Bunu siz arındıracaksınız. Yurttaş olarak çok büyük görevler düşüyor sizlere. Eğer bu göreviniz işyerine getirmezseniz yarın çocuklarınıza verebileceğiniz hesabınız olmayacaktır. Allah katında hiçbir hesap veremeyeceksiniz."

Toplantıya, CHP İl Başkanı Onur Kaytan ve Yozgat Belediye Başkan Adayı Selahattin Koştan da katıldı.

Haber: Haber Yurdum - Kırmızı Beyaz

    Perşembe, 06 Şubat 2014 15:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica