Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, aday tanıtım töreni için gittiği Gaziantep'te esnaf ve vatandaşlarla selamlaştı. Yerel bir gazeteye konuşan Tekin, Gaziantep'in ekonomik durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, son zamanlarda yaşanan olayların Türkiye’yi olduğu gibi özellikle de sanayi bölgesi olan Gaziantep’i olumsuz yönde etkilediğini ifade etti. Bu sebeple vatandaşların CHP’den beklentilerinin yüksek olduğunu vurgulayan Tekin, “Gaziantep’te özellikle Suriye meselesi yüzünden dengeler çok bozulmuş. Türkiye’nin tüm bölgesinde ekonomi sıkıntılı ancak Gaziantep sanayi bölgesi olması nedeniyle daha büyük sıkıntılar yaşıyor.  En önemlisi de istikrar bozuldu. Bu sebeple vatandaşların büyük kaygıları var” dedi.

"Fikir ayrılıkları olabilir, doğaldır"
Gaziantep’te partililer arasında fikir ayrılıklarının yaşanmasının normal olduğunu aktaran Gürsel Tekin, bu konuların kavgayı gerektirmediğini sözlerine ekledi. CHP’de kavga ve çatlaklığın söz konusu olmadığını hatırlatan Tekin, “Türkiye’de CHP’nin 90 yıllık yaşamını sürdürmesinin ana sebeplerinden bir tanesi de demokrasiyi işletmesidir. Her parti içinde farklılıklar olacaktır. Bir aile içinde bile farklılıklar var. Bu bir ayrıştırmayı yada kavgayı gerektirmez. Aksine zenginliği yansıtır. CHP’de kavga ve çatlaklık söz konusu değil. Partililerimizin hepsi seçime odaklanmıştır. Türkiye’nin CHP’nin iktidarlığına ihtiyacı var.” diye konuştu.

"CHP'nin oylarında büyük artışlar var"
Türkiye’nin soyulduğunu ileri süren Tekin, “Son zamanlarda görünen tablo Türkiye soyuluyor, Türk siyaseti kirletilmiştir. Tüm bunlara rağmen vatandaşların duyarlılığı en üst seviyede. Dünyada hiçbir benzeri olmayan kabine düşünün ve kabinenin yarısı yolsuzluktan suçüstü olmuş. Tüm bunlara rağmen yurttaşlarımızın nasıl davranacağını çok iyi biliyoruz. CHP’nin kamu yoklamalarına bakıldığı zaman Gaziantep’te dahil olmak üzere çok ciddi bir artış söz konusu. İnşallah seçim zamanında da bu seviyelerin en üst düzeye geleceği inancı içindeyim” şeklinde konuştu.

"Seçimlerde ciddi başarı bekliyoruz"
30 Mart seçimlerinde CHP’nin ciddi bir başarı yakalayacağını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Seçimlerde çok ciddi bir başarı bekliyorum. Vatandaşlarla ve işçilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledim. Burada herkesin CHP’ye ilgisinin arttığını gördüm. Herkes güvenecek bir iktidar arıyor. Aşımızın, işimizin olabileceği ve kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz korkutulmayacak bir süreç gerekiyor. Önceki gün Başbakanın cümleleri beni dehşete düşürdü. Başbakanlar tehdit etmez. Başbakan'a 2011 seçimlerinden sonra balkon konuşmasını hatırlatırım. İş adamları, siyasetçileri ve farklı düşünceleri tehdit ediyor.” ifadelerini kullandı.

Haber: Gaziantep Güneş

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 27 Ocak 2014 08:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica