Tekin'den Özhaseki'ye 1142 vatan toprağı soruları

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, FETÖ soruşturmaları kapsamında el konulan malvarlıklarına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarına tepki gösterdi.

Tekin, "Özhaseki, FETÖ/PDY terör örgütüne ait 1142 vatan toprağının önemli bir mücadele sonrasında el konulduğunu söyledi. Ancak bu vatan topraklarının zamanında hangi kurum ve kuruluşlar tarafından peşkeş çekildiğinden söz etmedi" diye konuştu.

Tekin, Özhaseki'nin yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti: "Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı, kamuoyuna ifade etmiş olduğunuz üzere FETO/PDY terör örgütüne ait 1142 vatan toprağına önemli bir mücadele sonrasında el koymuş olduğunuzu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu göstermiş olduğunuz büyük başarı ve kahramanlık öyküsünün detaylarını, şahsım ve kamuoyu büyük bir merak içerisinde öğrenmek istemektedir.
El konulmuş olan, 1142 vatan toprağımız hangi illerimizde bulunmaktadır? İl il belirtiniz. 1142 vatan toprağı hangi kurum ya da kuruluşlar tarafından, FETO/PYD terör örgü tüne kiralanmış, satılmış veya yap-işlet-devret yöntemiyle devredilmiştir?
Kurtarılmış olan 1142 vatan toprağımızın; ada, pafta, parsel olarak detayları nedir?"

Bakan Özhaseki: "Bin 142 parsel kurtardık. Daha o yayınlanan ve bilinenlerin dışında. Bir tane arsa 200 milyon dolar" demişti.

Haber: Yurt Gazetesi

    Pazartesi, 26 Eylül 2016 10:00

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica