Tekin: Yıllık izinler açılsın

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, darbe girişimi sonrası kamuda görevli tüm memur ve işçilerin izinlerini kaldırılması hakkında "Turizm sektörü büyük bir darbe daha yemiş oldu" dedi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların yıllık izinlerinin ivedilikle açılması gerektiğini söyledi.

CHP'li Tekin, darbe girişimi sonrası en büyük tedirginliği turizm sektörünün yaşadığını belirterek "Türkiye'nin bütçe açığını karşılayan en önemli yabancı kaynağı oluşturan turizm sektörü, yaşanan terör olayları, patlayan canlı bombalar, Rusya ve Suriye politikaları sonucu yaşanan krizler nedeniyle büyük yara almış, sonrasında yaşanan bayram tatili ve normalleşme sürecinin ardından biraz olsun rahatlamıştı. Türkiye'nin 36 yıl sonra karşı karşıya kaldığı darbe tehdidi sektördeki endişeleri daha da artırdı" açıklamasını yaptı.
Ülkelerin, Türkiye'ye seyahat edecek yurtaşlarını güvenlik riski olduğu konusunda  uyarmaya devam ettiğini vurgulayan Tekin, Başbakanlık'ın tüm memur ve işçilerin izinlerini kaldırması hakkında "Kamu çalışanlarının izninin iptal edilmesi, en çok da turizm sektörünü vurdu" dedi.Haber: Cumhuriyet

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 29 Temmuz 2016 14:08

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica