CHP'den fakirliği bitirecek hazırlık!

Yoksul aileler için bugüne kadar pek çok yasa teklifi hazırlayan CHP, yine kolları sıvadı. CHP'li Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu'nun açıkladığı anayasa değişikliği teklifi, ülkemizde yaşayan yoksul ailelere her yıl belli oranda düzenli gelir sağlayacak.

Ana muhalefet partisi, bu kez de yoksul ailelere düzenli gelir sağlanması için anayasa değişikliği teklifine hazırlanıyor. Buna göre; yoksul ailelere her yıl belli oranda düzenli gelir sağlanacak. Bu da anayasa güvencesi altında olacak. Teklifle ilgili hazırlığı CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin dün kamuoyuna açıkladı.
"Partilerden destek isteyeceğiz"
Balıkesir Edremit'te yerel medyayla bir araya gelen Gürsel Tekin ile İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İsviçre'de dün yapılan ve vatandaşlarına yıllık 30 bin Euro gelir bağlanmasım öngören referandumu gündeme getirdi. Buna benzer bir düzenlemenin ülkemizde de yapılmasını isteyen Tekin, bu konuda teklif hazırlayacaklarını açıkladı. Enis Berberoğlu ise hazırlayacakları anayasa teklifiyle ilgili olarak SÖZCÜ'ye şu açıklamayı yaptı: "Diğer partilerden destek isteyeceğiz. Gerekli çoğunluğu sağlayamazsak, imza kampanyasıyla bunu gündeme getireceğiz.
Türkiye'nin 20 milyon fakiri var. Bu olanaktan yararlansınlar istiyoruz. Bir aileyi ayakta tutabilmek için önemli bir adım. İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biriyken bunu yapıyorsa, 20 milyon yoksulu olan Türkiye bunu da mı örnek almayacak?"

Haber: Sözcü

    Pazartesi, 06 Haziran 2016 10:21

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica