Yarattıkları İstanbul'dan utanıyorlar!

AKP'nin dilinden düşürmediği 'ecdad sevgisi' rantın ve talanın önünü kesmeye yetmedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) hizmet binasında yer alan panoramik İstanbul fotoğrafında, Sultan Ahmet Camisi'nin arkasında bulunan binaların fotoğraftan çıkarıldığı ortaya çıktı.

AKP döneminde İstanbul tarihinin yandaşlara peşkeş çekildiğini ve tarihi mirasın yağmalandığını belirten CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, konuya ilişkin açıklama yaptı.

"Ecdadın mirasına sahip çıkmıyor"
Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ağzından düşürmediği "Ecdat" sözcüğüne dikkat çeken Tekin, "Her fırsatta "ecdadımız" sözünü dilinden düşürmeyenlerin; ecdadın miraslarına sahip çıkmadığı gibi, onu resmen yağmaladığına da tanık olmaktayız. Bunun en önemli örneğini İstanbul'da yaşamaktayız" dedi.

AKP'nin İstanbul'u getirdiği halden utandığını ve İBB binasında yer alan fotoğraf ile şu andaki istanbul'un ilgisi olmadığını ifade eden Tekin, şunları söyledi:
"Silueti bozulmuş, binlerce yıllık tarihi eserleri 'üç beş çanak-çömlek' olarak ifade edilmiş, Ayasofya ve Sultan Ahmet Camilerinin güzelim görüntüleri yandaşlara peşkeş çekilmiş, yeşili katledilmiş bir İstanbul fotoğrafı yerine, bu görüntülerle ilgisi olmayan İstanbul fotoğrafının kullanılmasının nedeni nedir? Bu sorunun yanıtı çok basit: AKP, İstanbul'u getirdiği halden artık utanmaktadır ve bunu gizlemeye çalışmaktadır.

Son Fetih kutlamalarında Fatih Sultan Mehmet'in isminin neredeyse hiç geçmemesinin nedeni de budur. Ecdadın yüzüne bakamayacak durumdalar. Hadi madem bizden, halktan utanmıyorsunuz, dilinizden düşürmediğiniz ecdattan utanın!"Haber: Birgün

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 03 Haziran 2016 10:03

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica