Ulusal güvenlik meselesi

50 milyon seçmenin kimlik bilgilerinin çalınması ile ilgili olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin "Ulusal güvenlik konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabiliriz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin kimlik bilgilerinin sızması ile ilgili olarak çıkan haberlerden sonra soruşturma açılması üzerine; "Bu çok önemli bir meseledir. Bu mesele Türkiye'de büyük bir olaydır. Herkesin bu meseleyi dert edinmesi gerekir. Ulusal güvenlik konusunda çok ciddi sıkıntı yaşayabiliriz. Bu mesele siyasal güvenliğimize ciddi bir tehdit ve şantaj aracı olabilir. Ne demek istiyorsunuz derseniz mesele şudur: Maalesef uzun yıllardır siyasal yolsuzlukların önüne geçilemedi ve bu durum ulusal güvenlik açısından önemlidir. Hele hele bugün kamuoyuna yansıyan bilgilerin 2010- 2011 yılında çalındığı doğruysa daha vahim bir olaydır. Bu konunun parlamentoda irdelenmesi araştırılması gerekir. Sadece hukuken soruşturması değil siyasi soruşturmanın da yapılması gerekir" dedi.

"Milyar dolarlar onlarda"
Bunun sıradan bir mesele olmadığını ifade eden Tekin, "İktidar mensupları sürekli üst akıl, Türkiye'nin düşmanları cümlelerini kullanıyorlar. Türkiye'nin siyasi meselelerini ilgilendiren, hükümetin üst akıllar dediği düşmanların eline geçerse felaket olur diyorum. Üç gün önce Sayın Ulaştırma Bakanı'na bu meseleler sorulduğunda asparagas olarak değerlendirilmişti. Kaldı ki en çok iktidar mensuplarını ilgilendirir; siyasal yolsuzluklar, 17-25 Aralık soruşturması,' Wikileaks belgeleri...

Kişisel olarak dert edinmeyiz, bunlar ulusal meseledir. Ben iktidar mensuplarını düşünüyorum. Milyar dolarları onlar yönetiyor, onlar düşünsün.

Bu meselenin 50 milyon seçmenin oyunun çalınmasıyla pek ilgisi yok. Wikileaks, Panama gibi çetelerin eline düşerse hepimizde ulusal güvenlik açısından sıkıntı olur. Sıradan ve geçiştirilecek bir mesele değildir çok baş ağrıtacaktır. Dünyayla mücadele ediyorsunuz, üst akıl diyor, düşmanlarımız var diyorsunuz, biz de nasıl olduğunu merak ediyoruz" dedi.

 

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 07 Nisan 2016 11:46

Bağlantılı Konular