Gürsel Tekin'den Bahçeli'ye yanıt

MHP lideri Bahçeli'nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Koalisyon kuralım Başbakan sen ol" teklifni geri çevirmesine ilk tepki geldi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Sözcü'nün manşetinde yer alan açıklamalarla ilgili "Sayın Bahçeli kabul etmeyeceğini ifade etmiş. Biz millete havale ediyoruz, millet takdir edecek" dedi.

Tekin, "Bugünden yarına bir şey söylemek mümkün değildir. Henüz süreç başlamış değil. Ayın 25'inde büyük olasılıkla süreç başlayacak. Daha yetki verilmemiş yani. Yetki kime verilecek, nasıl işleyecek? Yetki alan süreci nasıl işletecek? Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Hep beraber göreceğiz" ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin Bahçeli'nin, "15 Kasım'da erken seçim olabilir" sözlerini hatırlattığı Tekin, şöyle devam etti: "Tabi bunu Sayın Bahçeli'ye soracaksınız, muhatabı ben değilim. Türkiye'nin kevgire döndüğü, içeride ve dışarıda bu kadar sorunların olduğu bir ortamda erken seçimi Türkiye'nin kaldırması mümkün değildir. Milletin iradesiyle bir seçim olmuştur. Millet bütün siyasi partilere ayar vermiştir. Diyor ki; kardeşim benim takdirim bu, bu takdir içerisinde bir koalisyon kuracaksınız ve benim sorunlarımı, dertlerimi ortadan kaldıracaksınız. Biz millet iradesine saygılıyız. Millet iradesi çerçevesi içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi hazırdır."

Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 21 Haziran 2015 12:06

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica