"Gözünüz doysun!"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP'nin seçim beyannamesine yönelik eleştirilerde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e mektup yazarak "Biz sizin 13 yıllık borcunuzu ödemeye geliyoruz" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim beyannamesine yönelik eleştirilerde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e mektup yazarak yanıt verdi. Tekin mektubunda, "Rutin hale getirdiğiniz yersiz, temelsiz açıklamalarınızı ilgi ve fakat daha çok hayretle izliyorum... Biz Sizin 13 yıllık borcunuzu ödemeye geliyoruz" dedi.
Kaynak sizin bütçenizde var Tekin, Şimşek'e gönderdiği açık mektupta, "Saray için sizin açıkladığınız gibi milyarlar harcanmasaydı... O parayla her on emekliden birisine iki maaş ikramiye ödenebilirdi. Yani emekliye gerekli kaynak sizin bütçenizde bile var. Sadece maaş yerine Saray harcama kaleminde saklı. Lütfen, lüks harcama ile gerçek ihtiyaç sahipleri arasındaki farkın idrakine varın. Makam aracı, uçak, at çiftliği saltanatına gözünüz doysun artık."
"Sayın Bakan" diye başlayan mektupta şu ifadeler yer aldı: "Yanlış politikalarla ülke ekonomisinde hasar yaratan ve IMF'ye avuç açan iktidarların tamamı sizin partinizin rol modeli seçtiği politikacı ve liderler tarafından kuruldu, yönetildi. Bize gelince, Türkiye'yi tarihinin en derin krizinden kurtaran Kemal Derviş CHP iktidarında ekonomi yönetimini üstlenecektir. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Maliye Bakanlığındaki görev süresi sizin üç katınızı bulur. Liderimiz, kendi ifadesiyle, bütçe hazırlamayı, vergi toplamayı, yerinde harcama yapmayı en iyi bilen 10 isimden birisidir."


Haber: Yurt Gazetesi

    Çarşamba, 06 May 2015 11:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica