"AKP'nin gücü garibana yetiyor"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kapalıçarşı Sandal Bedesteninden polis zoruyla tahliye edilen 80 esnafı ziyaret etti.

Vakıflar Genel Mııdürlüğü'ne ve hükümet yetkililerine çağrıda bulunan Tekin, "Ey genel müdür, hükümet yetkilileri, gelin bu işe el koyun. Eğer kiraya vermek istiyorsanız öncelikli hak sahipleri vardır. Sizin gücünüz sadece bu garibanlara mı yetiyor?" ifadelerini kullandı.
Gürsel Tekin, Sandal Bedesteni'nin iktidara yakın bir isme veya İranlı Reza Zarrab'a verilebileceğini belirtti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yönelik, "Ankara'yı parsel parsel sattı." sözlerini hatırlattı. Tekin, "Arınç'ın deyimiyle yandaşlara parsel parsel 500 tane kamu yerleri verilmiş. Şimdi bu Reza Zarrab'ı nasıl doyuracağız? Sandal Bedestenini Reza Zarrab mı aldı kim aldı bilmiyorum. Cenab-ı Allah insanları sadece toprakla doyururmuş, başka türlü doyum olmuyor maalesef. Büyük olasılıkla Zarrab olmasa da iktidar yandaşına peşkeş çekilecektir. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz." dedi.
CHP'nin seçim vaatlerinin kaynağına ilişkin tartışmalara da değinen CHP'li Tekin, "Türkiye'de son zamanlarda parayı nerden bulacaksınız diye bir tartışma var. Devletin parası çok. Bülent Arınç'ın dediği gibi parayı israf etmeyeceksiniz. İstanbul'daki yapılaşmayla parsel parsel satılan yerlerin bir kısmı vakıfların. Bir kısmı Maliye Bakanlığının, diğer kısmı da çeşitli bakanlıkların. Bunları normal emlak değerleriyle satmış olsalardı, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütçesine 60 milyar dolar girecekti. Bu 60 milyar dolarlar kimlerin cebine gitti? Bu milletin anasına küfredenlerin cebine gitti." dedi.

Haber: Zaman
 

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 25 Nisan 2015 09:38

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica