CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Simşek'e "hodri meydan"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin seçim beyannamesindeki ekonomi ile ilgili vaatleri eleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e "hodri meydan" dedi. Tekin. "Parayı nereden bulacağız? Bütün hikâye bu! Çok merak ediyorsa CHP kadroları hazırdır, hodri meydan diyoruz. Hangi kanalda istiyorsa." dedi.

Çorum'da aday tanıtım toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Gürsel Tekin, CHP'nin seçim vaatleri ve AKP'nin buna yönelik eleştirilerine değindi. "Kaynak göstersinler oyumu CHP'ye vereceğim." diyen Maliye Bakanı Şimşek'e cevap verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hesap uzmanı olduğuna işaret eden Tekin, "2011 yılında İstanbul'un rant haritasını açıklamıştım. Sadece İstanbul'da altını çizerek söylüyorum; 100 milyar doların ranta kurban edildiğini tespit ettik. Ben soruyorum Maliye Bakanı'na; sana ait, millete ait, milli emlaka ait, kamuya ait, devlete ait kaç arsa sattın; bu arsaları kaç paraya sattın? İkincisi devlet adına Ankara dahil olmak üzere rantçılardan kiraladığın bütün binaların giderleri ne kadardır? Sadece kamuda makam aracı 108 bin. Milli Emlak adına, Maliye Bakanlığı adına sattıkları arsaların bedeli 50 milyar doların üstünde. Neyi tartışıyoruz 50 milyarı...
Kime vereceğiz bu 50 milyarı, bu ülkenin asli unsurları olan vatandaşlara vereceğiz. Bu paraların tamamı var, fazlası var."


Haber: Zaman

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 22 Nisan 2015 10:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica