CHP'li Gürsel Tekin'den sert tepki

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın çözüm süreci izleme heyeti kurulacağına ilişkin açıklamasını, "Saray'a çekilmiş bir resttir" sözleriyle değerlendirdi.

Melih Gökçek hakkındaki sözleri için de savcıları göreve çağırdı. Tekin şunları söyledi: "Sayın Arınç'ın açıklamaları, aslında bir resttir. Saraya çekilmiş bir resttir. Arınç, "Biz kararlılıkla aldığımız kararları uygulayacağız, lütfedersek arada bir de size bilgi vereceğiz" demiştir. Sayın Arınç söylediği her cümleyi Bakanlar Kurulu'ndan sonra söylüyor. Ben bu cümleleri aynı zamanda Sayın Davutoğlu ve hükümetin cümleleri olarak kabul ediyorum."

"Ankara parsel parsel satıldı"
Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki sert sözlerine de değinen Gürsel Tekin, "ilk kez bir hükümet, kendi belediye başkanının yolsuzluklarını kamuoyuyla paylaşmıştır. Ankara'nın parsel parsel satıldığını itiraf etmiştir" dedi, Tekin şunları söyledi: "Sayın Davutoğlu umarım bunu ihbar kabul edecektir. Savcılar ihbar kabul edecektir. Bir soruşturmaya tabi tutulması gerekir. Ana muhalefet olarak da biz Ankara'nın nasıl talan edildiğini sürekli söyledik. Şimdi hükümetin sözcüsü bunu söylüyor. Hatta Sayın Arınç açıklamaları sırasında, "Bir kısım bakan arkadaşlarımız bununla muhattap olma dedi" diyor. Yani bu aynı zamanda Sayın Davutoğlu'nun, tüm hükümetin sözleridir. Sayın Arınç hükümet sözcüsü olarak konuşuyor. Biz ana muhalefet olarak bu açıklamanın takipçisi olacağız."

Haber: Vatan

    Salı, 24 Mart 2015 09:56

Bağlantılı Konular