Satacak yer bitti sıra botanik bahçede

Bahçeşehirliler, botanik bahçelerinin hasılat paylaşımı ile satışının oylanmasını protesto etti. CHP'li Gürsel Tekin, Başakşehir Göleti'nin ranta kurban edilmesine karşı yapılan eyleme destek verdi.

Başakşehir Gölet bölgesindeki kamuya ait rekreasyon alanının hasılat paylaşımı ile satışının Bahçeşehir Belediyesi Meclisi'nde oylanması protesto edildi.

Belediye Hizmet Binası önündeki eyleme CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İStanbul Milletvekili üleyman Çelebi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Atatürkçü Düşünce Derneği'nden temsilciler ve Başakşehir sakinleri katıldı.
Başakşehirliler Derneği Başkanı Uğur Karaabulut, yaptığı basın açıklamasında, Başakşehir'in rant nedeniyle tüm iktidarlar döneminde ilgi odağı olduğunu vurguladı. Karabulut, "Emlak Bankası darma duman oldu karşımıza TOKİ diye bir şey çıktı. Dediler ki artık muhatabınız TOKİ. Arkasından TOKİ yavaş yavaş Bahçeşehir'de, projelerle bize gösterilen yolu, bahçeyi, parkı parselleyerek; locaya, sofaya, lokantaya çevirdi." diye konuştu.
Karabulut'tan sonra söz alan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise, Bahçeşehirlileri hukuki haklarını kullanmata davet ederek, "Haklarınızı savunmak zorundasınız. Bu bölgede oturan yurttaşlarımızın tamamının dava açma hakkı vardır. Bu haklarınızı yarından itibaren kullanacaksınız. Çünkü siz buradan proje satın aldınız. Sadece dört duvar satın almadınız" dedi.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ı da eleştiren Gürsel Tekin, "Keşke belediye başkanımız buraya inebilseydi! Eğer burada vatandaşlar varsa, bu vatandaşların temsilcisi olarak belediye başkanlarının da vatandaşları dinleme zorunluluğu olduğunu bilmeniz gerekiyor" diye konuştu.

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 07 Mart 2015 10:11

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica