CHP'den TRT tepkisi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, beraberindeki heyetle, TRT Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Devlet televizyonlarının temel amacının dengeleri oluşturmak olduğunu belirten Tekin, İngiltere'de, Almanya'da, İsveç'te siyasal dengenin oluşturulması ve haber alma özgürlüğü için devlet televizyonlarının kurulduğunu ifade etti. TRT'nin yayınlarında, muhalefet partilerine yer vermediğini savunan Tekin, "Şu anda, AKP'nin dışında iki farklı siyasi partinin de kongreleri var. Hiç TRT de canlı yayın olarak bunları görebildiniz mi?" diye sordu.
TRT davetini geri çevirdi Tekin, hazırlık yaptıklarını, TRT ile ilgili hem Yüksek Seçim Kurulu'na hem de Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacaklannı söyledi. Açıklamanın ardından Tekin'in yanına gelen TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, heyeti, içeri davet etti. Tekin, Durdu'nun bu davetini geri çevirdi. Durdu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP heyetinin geldiğinin bildirilmesinin ardından, karşılama için görevlendirdiğini kaydetti. CHP heyetini içeri davet ettiğini belirten Durdu, "Buyursunlar, burası devletimizin bir kurumu" dedi. Açıklamadan sonra, grup TRT Genel Müdürlüğü önünden ayrıldı.
Tekin'e açıklaması sırasında, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Enis Berberoğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Al tay, Levent Gök ile CHP'li bazı milletvekilleri ve partililer eşlik etti.

Haber: Milliyet

Anahtar Kelimeler
    Salı, 10 Şubat 2015 09:55

Bağlantılı Konular