"Tayyip Reklam Televizyonu"

CHP milletvekilleri Ankara'da TRT binasının önünde TRT yayınlarını "Tayyip Reklam Televizyonu" dövizleriyle protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Enis Berberoğlu, TBMM CHP Grup Başkan Vekilleri Engin Altay ve Levent Gök ile milletvekilleri, TRT Genel Müdürlüğü Binası önünde basın açıklaması yaparak TRT yayınlarını protesto etti.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin TRT önünde yaptığı açıklamada, özellikle son 2 yıldır TRT'nin uygulamalarını yakinen herkesin izlediğini belirterek, TRT'nin taraflı yayınına dilkkat çekti. CHP'li Gürsel Tekin, açıklamasında şöyle konuştu: "76 milyon yurttaşımızın vergileriyle yayın yapan 16 kanalın yöneticileri hukuken de suç işliyorlar fiilen de büyük günah işliyorlar. Yani benim paramla dün, evvelsi gün, ondan önceki gün baktığınızda AKP il kongrelerini saatlerce veriyorlar. Biliyorsunuz şu anda AKP'nin dışında iki tane siyasi partinin de kongreleri var. Hiç, TRT'de canlı yayın olarak bunları görebildiniz mi? Kimin parasıyla yapıyorsunuz, nasıl yapıyorsunuz?
Türkiye'nin temel meselelerinin hiçbir tanesi TRT'de haber olmuyor. CHP olarak biz Süleyman Şah Türbcsi'nin 8 aydır işgal altında olduğunu defalarca söylememize rağmen, bir gün TRT ekranlarında bunu haber olarak göremedik.
"
TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, protestonun yapıldığı TRT önüne gelerek CHP'li yönetici ve milletvekillerini TRT'ye davet etti.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise teşekkür ederek, "Genel müdürü burada görmek isterdik" diyerek bu isteği kabul etmedi.
Durdu ise, basın mensuplarının sorusu üzerine, genel müdürün önceden programlanmış bir çalıştâyda konuşma yaptığını ve kendisini görevlendirdiğini belirterek, "Sayın milletvekilleri buyurun gelsinler burası devletin bir kurumu" dedi.

Haber: Evrensel

Anahtar Kelimeler
    Salı, 10 Şubat 2015 09:30

Bağlantılı Konular