İktidar çok büyük suçlara bulaştı

İç Güvenlik Paketi'ne tepki gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iktidarın neden bu yasaya ihtiyaç duyduğu konusunda "Gerek içeride gerek dışarıda iktidar çok büyük suçlara bulaştı. Buna emin olabilirsiniz" dedi.

Gürsel Tekin, Sultanbeyli'de CHP İlçe Teşkilatı yöneticiler ve muhtarlarla bir araya geldi.
Muhtarların sorunlarını dinleyen Tekin, gündemle ilgili sorulara da cevap verdi. İç güvenlik paketinin tam bir sıkıyönetim yasası olduğunu söyleyen Tekin, "Sayın Arınç iç güvenlik paketi ile ilgili Alman modeli dedi. Ben şimdi buradan Sayın Arınç'a sesleniyorum. Eğer getireceğiniz iç güvenlik bir Alman modeli ise hiç tereddütsüz biz buna oy vereceğiz. Ama sadece iç güvenlik için değil, Almanların bütün yasalarını bir model alalım. Getirin CHP olarak biz de destek verelim bu işin içinden çıkalım. Onu yaparsak Sayın Davutoğlu'nun şeffaflık yasasına da ihtiyaç duyulmayacak. Sayın Davutoğlu kamuda şeffaflık diyor. Eğer siyasette kirlilik varsa kamuda şeffaflık olmaz. Önce siyasette bu kirliliği temizleyeceksiniz" şeklinde konuştu. "Gelin kapsamlı bir yolsuzluk yasası çıkaralım diyorum. Hiçbir kamu görevlisi siyasetçi bakasının hakkına el uzatamasın" diyen Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Neden bu güvenlik yasasına ihtiyaç duyuluyor? Gerek içeride gerek dışarıda iktidar çok büyük suçlara bulaştı. Buna emin olabilirsiniz."

Polis baskını ile Bank Asya'nın yönetiminin değiştirilmesine değinen Gürsel Tekin, şunları söyledi: "Burada hiçbir hukuki gerekçe yok. Tam bir kin ve nefretle hareket ediliyor. Eğer iddia ettikleri gibi mülkiyet yapılanmasında bir sorun varsa, ortaklık yapısında bir sorun varsa iktidar suç işlemiştir, iktidarın hesap vermesi gerekir. Bu ortaklık sorununu bugüne kadar fark edemedi de dokuza bes kala mı farketti? Hukuki bir gerekçe yok. tamamen kin ve intikam duygusu ile yapılmış bir operasyondur. Türkiye ekonomisine yazık."

Haber: Taraf

    Cumartesi, 07 Şubat 2015 11:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica